ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

سرد شدن هوا، شمارش معکوس آغاز سفر به کیش و قشم!

کیش
Rate this post

برای سفر، بهترین کار در نظر گرفتن فصل است. اگر در فصل سرما به شهرهای شمالی کشور و در فصل گرما به شهرهای جنوبی کشور مسافرت کنید، مطمئنا تجربه آن‌چنان خوبی نخواهید داشت. حالا که رفته رفته برودت هوا افزایش یافته و به فصل زمستان نزدیک می‌شویم، بهتر است گزینه‌های پیش رو برای سفر را انتخاب کنیم. در بین تمامی مناطق جنوبی کشور، دو مورد هستند که به خاطر توجه خاص طی چند دهه اخیر، بسیار توسعه پیدا کرده‌اند. کیش و قشم مقصد بسیاری از افراد در زمستان است.

آغاز سفر به دو جزیره زیبای خلیج فارس

درست است که قشم جزیره بسیار بزرگتری در مقایسه با کیش است، اما این جزیره طرفداران کمتری در مقایسه با کیش دارد. جزیره کیش جزو جزیره‌های خلیج فارس بوده و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران شناخته می‌شود. جالب است بدانید در گذشته، جزیه کیش را با نام قیس می‌شناختند. با نگاه به این جزیره از بالا متوجه شکل بیضی‌مانند آن می‌شوید. محبوبیت آن به حدی است که طبق آمار، هر سال چیزی حدود ۱ میلیون نفر به آن سفر می‌کنند.

کیش

این جزیره فوق‌العاده قدیمی است. بر اساس متون تاریخی، حتی از زمان هخامنشیان و در ادامه اشکانیان و ساسانیان، این جزیره در اختیار حکومت ایران بوده است. بعد از حمله اعراب به ایران، جزیره کیش به دست حکومت اموی افتاد. این سلطه تا سال ۲۴۹ هجری ادامه پیدا کرد و زمانی از بین رفت که یکی از ایرانی‌های مقیم ری، بر علیه خلیفه شورش کرد و تمامی جزایر خلیج فارس و بحرین که جزیره کیش نیز جزو آن‌ها بود را در اختیار گرفت.

کیش

در سرتاسر جزیره مسیر ویژه دوچرخه وجود دارد که از جمله مهمترین ویژگی‌های آن است. دوچرخه‌سواری در اطراف خلیج فارس لذت خاصی دارد. محیط جزیره کیش ۴۴ کیلومتر بوده و حدود ۹۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. مسافت بین کیش تا تهران از راه هوایی ۱۰۵۲ کیلومتر است.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*