ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

آپدیت ضروری اینترنت اکسپلورر برای میلیون ها نفر!

آپدیت ضروری اینترنت اکسپلورر برای میلیون ها نفر!
Rate this post

مایکروسافت هشدار داده است که میلیونها نفر از کاربران اینترنت اکسپلورر تنها پنج هفته فرصت دارند تا آن را به مرورگر جدیدتری ارتقا دهند. عدم انجام این کار حملات امنیتی را در پی خواهد داشت.

این کمپانی به تازگی به کاربرانش اعلام کرده که از ۱۲ ژانویه به روز رسانی امنیتی همه ی نسخه های اینترنت اکسپلورر زیر IE 11 متوقف خواهد شد.

مایکروسافت می گوید : “این بدان معنی است که شما باید بدین منظور اقدام کنید. پس از ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶ مایکروسافت دیگر نمی خواهد به روز رسانی امنیتی و یا پشتیبانی فنی را برای نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر ارائه دهد.”

و این یک خبر بد است. با توجه به تحقیقات بازاریابی درباره برنامه های نت، ۲۱٫۴۲ درصد از کاربران اینترنت در حال حاضر از نسخه های قدیمی تر مرورگر وب مایکروسافت یعنی اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند. اطلاعاتی که از US Digital Analytics گرفته شده است نشان می دهد این درصد حدود ۱۲۴ میلیون کاربر را شامل می شود.

مسئله این است که بسیاری از این کاربران نمی توانند به سادگی Internet Explorer خود را آپگرید کنند. باز هم داده ها نشان می دهد ککه ۱۱ درصد کامپیوترها هنوز هم از ویندوز XP استفاده می کنند و این ویندوز قدیمی اینترنت اکسپلورر ۱۱ یا بالاتر را پشتیبانی نمی کند. همچنین ۵۷ درصد رایانه های شخصی که به ویندوز ۷ مجهز هستند نیز می توانند این برنامه را به نسخه ۱۱ ارتقا دهند. این کار بدین معنی است که تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگی که هنوز از نسخه های قدیمی این مرورگر استفاده می کنند باید آن را ارتقا دهند!

بدون شک عدم پشتیبانی مایکروسافت از مسائل امنیتی مربوط به مرورگر برای کاربرانی که مرورگرشان را آپدیت نکنند بسیار خطرناک خواهد بود. فقط در همین ماه مایکروسافت ۳۰ آسیب پذیری اینترنت اکسپلورر را که از طریق اتصال به کدها میشد شناسایی کرد. بدون حمایت این کمپانی این ماشین آلات آسیب دیده تبدیل به یک زمین بازی برای هکرها خواهد شد!

اینگونه دیگر گزینه ای برای برخی کاربران باقی نخواهد ماند. گوگل در ماه گذشته پشتیبانی مرورگر کروم از ویندوز اکس پی را متوقف کرده و ویندوز ویستا نیز از آوریل ۲۰۱۶ اینگونه خواهد شد. فایرفاکس نیز همه ی ورژن های ویندوز XP را پشتیبانی نمی کند!

 

برای دانلود
استاد اینترنت شو
موتورهای جستجوگر اینترنت
happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*