ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

دو دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای‌ ادغام می‌شوند

دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای‌ (۱)
Rate this post

بر اساس گفته‌های معاون آموزشی وزارت علوم، این وزارتخانه در حال حاضر مدتی است موضوع ادغام دو دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای را در دست بررسی قرار داده است. در واقع آن‌ها پیش از هر گونه اقدام در حال بررسی پیش زمینه‌ها برای فراهم‌سازی این ادغام هستند. البته به گفته این مقام مسئول، ادغام دو دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای یکی از طرح‌های مصوب آمایش آموزش عالی است، اما متاسفانه هنوز تصمیمی مهمی در راستای عملی شدن آن اتخاذ نشده است.

دیدگاه متفاوت مدیران دانشگاه‌ها

اما محمدحسین امید، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دیدگاه متفاوتی دارند. به عقیده وی فعالیت دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای‌ کاملا با یکدیگر متفاوت است، اما، در راستای همپوشانی داشتن برخی از برنامه‌های هر دوی آن‌ها، موضوع ادغام مدیریت این دو دانشگاه مدتی قبل بر سز زبان‌ها افتاد. به گفته وی، در حال حاضر تصمیم‌گیری در این مرتبه، به آمایش آموزش عالی بستگی دارد.

دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای‌ (۲)

ادغام در هر شاخه‌ای، از وزارتخانه گرفته تا دانشگاه، همواره با هدف کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری به خاطر تمرکز بیشتر اتفاق می‌افتد. وقتی دو نهاد فعالیتی در یک راستا دارند، عاقلانه است که زیر یک سقف مدیریت شوند. اما تشخیص یکسان بودن و یا نبودن فعالیت دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای‌ بر عهده مسئولان است.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*