ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

چگونه بدون هزینه و در خانه جرم دندان را از بین ببریم؟

جرم دندان
چگونه بدون هزینه و در خانه جرم دندان را از بین ببریم؟ 5.00/5 (100.00%) 1 vote

پلاک و جرم دندان جز موارد رایجی هستند که در اغلب افراد مشاهده می‌شوند. به وجود آمدن جرم دندان چیز غیر طبیعی نیست، اما عدم رفع به موقع آن سبب می‌شود این لایه اضافی روی دندان را پوشانده و سبب افزایش سرعت پوسیدگی آن شود. در کنار تمامی موارد منفی که سبب کاهش عمر و پوسیدگی دندان می‌شوند، یکی از مهمترین مشکلات به وجود آمدن جرم دندان را باید ظاهر نه چندان جالب آن دانست. با بسته شدن این لایه اضافی بر روی دندان و تغییر رنگ آن، خنده شما زیبایی خود را از دست خواهد داد و حتی ممکن است به یک خنده زشت تبدیل شود!

برای رفع جرم دندان هرچه زودتر اقدام کنید

خوشبختانه درمان پلاک و جرم دندان را می‌توان در خانه نیز انجام داد و اجباری به مراجعه به پزشک وجود ندارد. این نکته را فراموش نکنید که هرچه سریعتر اقدام کردن، سبب از بین رفتن سریعتر این لایه از روی دندان خواهد شد. ابتدا چند پوست سخت گردو برای مدت زمانی حدود بیست دقیقه در درون آب بیندازید و اجازه بدهید تا خوب جوش بخورد. بعد از این زمان، تا خنک شدن آب صبر کنید. بعد از آن، آب را از صافی گذرانده و آب به جای مانده را به عنوان محلول شفابخش مورد نظر خود برای رفع جرم دندان استفاده کنید.

جرم دندان

حالا باید به طور مرتب از این آب استفاده کنید. همانند همیشه، روزی سه مرتبه مسواک زده و به جای آب شیر، از این محلول به دست آمده استفاده کنید. با دنبال کردن این روش تنها برای دو هفته می‌توانید جرم را از بین ببرید. به عنوان یکی دیگر از مزایای این محلول می‌توان به جلوگیری از خونریزی لثه‌ها اشاره کرد. البته این روش اگر جرم دندان شما بیش از حد باشد کارساز نخواهد بود. متاسفانه در این زمان باید به دکتر مراجعه کرده و از بین رفتن بخش قابل توجهی از مینای دندان را حین جرم گیری به جان بخرید.

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*