ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه از شر افکار مزاحم خلاص شویم؟ (قسمت دوم)

افکار مزاحم
Rate this post

 

در قسمت اول به این موضوع اشاره کردیم که وجود برخی احساس‌های آزاردهنده از جمله ترس در انسان طبیعی است و نباید و نمی‌توان به طور کامل آن‌ها را ریشه‌کن کرد. اگر خوب فکر کنیم، وجود این احساسات ضروری بوده و فقدان آن‌ها انسان را به چالش می‌کشد. باید با تمرین این حس‌ها را به نفع خود استفاده کنیم. بعد از اینکه مدت زمانی کافی صرف کرده و یک در خلوت با خود، سوالاتی که در قسمت اول مطرح شده بود را از خودتان پرسیدید و به آن‌ها پاسخ دادید، به سراغ مهمترین بخش می‌رویم.

ذهنت را درگیر کن!

باید اعتراف کنیم متوقف کردن صداهای مزاحم ذهن در برخی مواقع که مشکلی آزاردهنده در زندگی پدید آمده کار بسیار سختی است، اما خوشبختانه راه حل ساده و سرراستی دارد. تنها کافی است به یک قانون بسیار بسیار مهم توجه کنید که کلید پیروزی است:

اگر ذهنت را درگیر نکنی، ذهنت تو را درگیر می‌کند!

ذهنی که بیکار است و فرد آن را با انجام کارهای خلاقانه و یا حتی انحام کارهای عادی و وقت‌گذرانی درگیر نمی‌کند، مدام صحبت می‌کند و افکار پوچ را درون خود مرور می‌کند. نمی‌توانید توقع داشته باشید وقتی در کنج خانه یا اتاق خود تک و تنها بوده و هیچ کار خاصی انجام نمی‌دهید، افکار پوچ به سراغتان نیایند! این موضوع مخصوص وقتی که با مشکلی در زندگی برخورد کرده باشید بیشتر نیز می‌شود و مدام افکار مربوط به این اتفاق در ذهنتان مرور می‌شود.

نمی‌توان یک نسخه ثابت برای همه افراد پیچید، چون هر کسی علاقه‌ها و سلیقه‌های خاص خود را دارد. هر فرد باید بسته به سرگرمی‌ها و کارهای مورد علاقه خود دست به کار شده و برای خود برنامه‌ای بسیار پربار بدون باقی ماندن زمان خالی در طول روز و پیش از خواب بچیند. باید مدام قانون ساده اما بسیار مهم ذکر شده در بالا را با خودتان تکرار کنید.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*