ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

چرا افرادی که به تنهایی علاقه دارند باهوش ترند

Girl_Relax
چرا افرادی که به تنهایی علاقه دارند باهوش ترند 5.00/5 (100.00%) 1 vote

فواید و مزیت های وقت گذرانی در تنهایی

سبک زندگی امروزی ما را تشویق میکند تا زمان بیش تری را در اجتماع بگذرانیم. حتی در اوقاتی که تنها هستیم درحال پیام دادن، چت کردن، صحبت کردن با تلفن، ایمیل زدن و… هستیم. تنهایی در دنیای ما چندان محبوب نیست و زمانی که از تنهایی سخن به میان می آید. اگر فردی بیش تر وقت خود را تنها بگذراند شاید به او نام منزوی را بدهند ولی در واقع این فرد به جای منزوی بودن باهوش است. میگوید چگونه؟ با ما همراه باشید تا جواب را بگیرید.

۱- وقت گذرانی در تنهایی اعتماد به نفس ما را بالا میبرد

زمانی که تنها هستیم به جای اینکه به افکار دیگران گوش بسپاریم ندای درون خود را میشنویم. این باعث میشود که افکار خود را به جای افکار دیگران گسترش دهیم و در تصمیم گیری هایمان به افکار خودمان رجوع کنیم. حتی اگر تصمیم غلطی را اتخاذ کنیم از این امر راضی هستیم که تصمیم خودمان بوده و تابع کسی نیستیم و در صورتی که تصمیم صحیح باشد صدایی در درون خود میشنویم که : هی رفیق این تصمیم خود بود.

۲- تنهایی خلاقیت ما را افزایش میدهد

هر فردی به یک شیوه متفاوت خلاق است، ولی زمانی که در کنار دیگران هستیم اغلب کاری را انجام میدهیم که دیگران انجام میدهند. یعنی تابع جمع میشویم. وقتی که تنها هستیم تاثیر محیط خارجی کاهش پیدا میکند و به خود اصلی امان بازمیگردیم. بعضی از افراد از نقاشی لذت میبرند و برخی دیگر از کتاب خواندن، نوشتن، آشپزی یا آهنگسازی و آهنگ نوازی لذت میبرند. راه هایی بسیاری باری خلاق بودن وجود دارد و زمانی که ما تنها هستیم زمان بیش تری برای بهبود خود و پیش رفت در حرفه امان داریم.

۳- تنهایی به انجام سریع تر کارهایمان کمک میکند

بسیاری از افراد لیست بلند بالایی از کارهایی دارند که باید انجام دهند و انجام دادن تنها یکی از کارهای لیست to do برای آن ها سخت است چرا که آن ها هیچ وقتی را به خود و کارهای خود اختصاص نمیدهند و تمام زمان خود را بین دیگران میگذرانند. زمانی که تنها باشیم راحت تر میتوانیم کارهایمان را انجام دهیم چرا که حضور دیگران باعث حواس پرتی ما میشود.

۴- تنهایی باعث میشود که راحت تر بتوانیم مستقل شویم

یکی از فواید اصلی تنهایی این است که ما را به سمت مسقل بودن و اتکا به نفس سوق میدهد. زمانی که تنها هستیم میتوانیم بر مساءلی مانند حل مشکلات، گسترش مهارت های فردی ، پیش رفت و… تمرکز کنیم و همچنین باعث میشود که به تنهایی تصمیم بگیریم و تجربه کسب کنیم. تنهایی ما را به صورت ناخودآگاه فردی مستقل و خودساخته میکند.

۵- تنهایی استرس و ناراحتی ما را کاهش میدهد

تعداد زیادی از افراد جامعه بشری دارای استرس های فراوان هستند. تنها بودن به ما فرصت استراحت میدهد. زمانی که تنها هستیم مجوبر نیستیم که گوش بدهیم، میتوانیم برای چند لحظه یا چند ساعت به مشکلات فکر نکنیم.

مطالب مرتبط:

بررسی رابطه ویژگی های شخصیتی و سلامت روان در بین دانش آموزان مقطع دوم دبیرستان

بررسی نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

انرژی های پاک و تجدید پذیر

پایان نامه بررسی رابطه بین پرخاشگری والدین و افسردگی کودکان مقطع پنجم ابتدایی

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*