ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

چگونه در امتحانات پایان ترم نمرات خوبی بگیریم؟

studying
چگونه در امتحانات پایان ترم نمرات خوبی بگیریم؟ 5.00/5 (100.00%) 1 vote

درس خواندن شب امتحانی روال بیشتر دانش‌آموزان و دانشجویان است. این اتفاق ریشه در عادات ما داشته و باید اعتراف کنیم ارتباطی با شاغل، ورزشکار، متاهل و درکل درگیر بودن دانشجو ندارد. بیشتر ما دورانی را فارغ از هر گونه بند همانند کار و تاهل گذرانده‌ایم. اگر خوب به گذشته بنگریم، میبینیم در آن زمان‌ها نیز درس خواندن را به شب امتحان موکول کردیم!

درس خواندن شب امتحانی بی‌فایده است!

بی‌فایده بودن درس خواندن برای امتحان درست در شب امتحان ریشه در ساختار مغز انسان دارد. برای انتقال مطالب از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت زمان و استمرار نیاز است، چیزی که با درس خواندن در کمتر از ۲۴ ساعت مانده به ساعت امتحان دست‌یابی به آن‌ها غیر ممکن است. خواب یکی دیگر از مهمترین عوامل انتقال اطلاعات بین دو حافظه است، چیزی که بیشتر افراد به خاطر نداشتن وقت در شب امتحان آن را حذف می‌کنند!

توصیه می‌کنیم مدرک کارشناسی خود را با یک نمره معدل کل بد خراب نکرده و سعی کنید در تمامی درس‌ها نمرات زیادی به دست بیاورید. این کار هم نیازمند عدم موکول کردن درس خواندن به شب امتحان است. با درس خواندن در شب امتحان در بهترین حالت تنها با نمره ده پاس خواهید شد،‌ اما نمی‌توان انتظار دریافت نمره بالا را داشت. پس از همین الان دست به کار شوید.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*