ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

شما بر چه اساسی انتخاب واحد می‌کنید؟

انتخاب واحد
Rate this post

با وارد شدن به شهریور رفته رفته بوی خوش مهر به مشام می‌رسد، هر چند عده محدودی معتقدند از بوی مهر تنفر دارند! در شهریور ماه زمان انتخاب واحد دانشجوهاست، کاری که در برخی دانشگاه‌ها شدیدا چالش‌برانگیز بوده و دردسر زیادی دارد. به روش‌های مختلفی می‌توان به انتخاب واحد پرداخت که در ادامه آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

ملاک شما چیست؟

استاد خوب، فاکتوری است که تعداد بسیار بسیار زیادی از دانشجوها حین انتخاب واحد به آن توجه می‌کنند، اما نکته اینجاست که استاد خوب از دید هر دانشجویی متفاوت است. از نظر برخی استاد خوب، فردی است که مسئولیت خود در انتقال درس را به خوبی انجام داده و با حل مثال‌های متعدد و صرف زمان کافی تلاش می‌کند دانشجوها درس را به خوبی یاد بگیرند.

انتخاب واحد

اما عده‌ای دیگر، فردی که امتحان راحتی داشته و بدون سخت گیری بیشتر دانشجوها را پاس می‌کند را یک استاد خوب خطاب می‌کنند! درباره این موضوع بحث نمی‌کنیم چون عقیده هر کسی محترم است، اما نکته اینجاست که توجه به استاد، مهمترین فاکتوری است که دانشجوها حین انتخاب واحد به آن توجه می‌کنند. برخی از دانشجوها که اغلب شاغل هستند، ملاکشان برای استاد خوب فردی است که حضور غیاب ندارد، به همین دلیل با پرس و جو کردن سعی می‌کنند ابتدا چنین اساتیدی را پیدا کرده و از میان‌ آن‌ها انتخاب کنند.

انتخاب واحد

برخی دانشجوها که در بین آن‌‌ها نیز افراد شاغل زیادی وجود دارند، به هیچ عنوان به استاد اهمیت نداده و زیاد پیگیر خوب یا بد بودن اساتید نیستند، بلکه تنها بر اساس زمان و ساعت اقدام به انتخاب واحد می‌کنند. تلاش بیشتر دانشجوها این است که صبح‌ خیلی زود کلاس برنداشته و همچنین تا جایی که ممکن است روزهای کمتری به دانشگاه بروند! البته برخی دیگر ترجیح می‌دهند فشرده کار نکنند، به همین دلیل سعی می‌کنند در هر روز حتما یک کلاس داشته باشند. این دسته از دانشجوها اغلب علاقه زیادی به دانشگاه دارند و دوست دارند هر روز به آن سر بزنند!

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*