ads

فروردین ۴, ۱۳۹۷

انجام تمرینات یوگا برای حفظ سلامتی

تمرینات یوگا
انجام تمرینات یوگا برای حفظ سلامتی 5.00/5 (100.00%) 1 vote

انجام تمرینات یوگا برای حفظ سلامتی

یوگا یک ورزش باستانی است که از هنئ ریشه میگیرد. در قرن حاضر به این ورزش توجه فراوانی میشود زیرا پزشکان تایر یوگا را در رفع و پیش گیری از انواع بیماری ها مانند بیماری های کلیوی ، چاقی، گوارشی، ایمنی، پوستی و… درک کرده اند. این ورزش علاوه بر پیش گیری از بیماری های مختلف به ما انرژی فراوان میدهد.

۱- اهمیت سلامتی خود را درک کنید

بیماری ها زندگی روزمره ما را مختل میکنند و استرس به بیماری های ما را شدت میبخشد. یوگا میتواند جهان پرتلاطم ما را آرام کند. از آن جایی که به هر فرد تناه یک جسم میدهند ما موظفیم که از این یک جسم نگهداری کنیم. یوگا یکی از بهترین روش های نگهداری از جسم است چرا که علاوه بر سلامت بافت های مختلف بدن به سلامت روح و روان هم اهمیت میدهد و با حرکات آرام خود به ذهن ما آرامش میدهد. آرامش یکی از مهمترین اصل های یوگاست به این دلیل است که تمامی مربیان این ورزش معنوی بر ثابت ماندن و تنفس صحیح تاکید دارند.

۲- یوگا برای تناسب اندام

تقریبا تمام انیان ها به داشتن یک جسم سالم و زیبا اهمیت میدهند و چه کسی ایت که از داشتن چنین امتیازی بدش بیاید؟ شاید با دیدن تمرین های یوگا تصور کنید که خیلی آسان هستند اما زمانی که دست به عمل شوید در میابید که این ورزش نیاز به یادگیر دارد و باید مرحله به مرحله انجام شود اما در کنار این سختی نسبی خواهید دید که در ظرف زمان کوتاهی تغییرات مثبت و شگفت انگیزی در شما ایجاد میشود هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی. تمرینات یوگا به گونه ای طراحی ده اند که به بدن بهترین فرم ممکن را بدهند. چه افراد  چاق و چه افراد لاغز میتوانند از این روزش برای تناسب ندام استفاده کنند.

iuli

۳-همه چیز مرحله به مرحله

اگر در جایی احساس کردید که نمیتوانید حرکت مورد نظر را کامل انجام دهید نگران نباشید و نا امید نشوید. کم کم پیش رفت خواهید کرد. لازم نیست در روز های اول یک حرفه ای باشید. ختی تمریناتی را که به صورت یک آماتور انجام میدهد به شما سود خواهند رساند.

۴- یوگا برای همه چیز، یوگا برای همه

تمرینات یوگا اکثرا بر روی کشیدن عضلات مختلف در بدن متمرکز شده اند. این تمرینات که هر کدامشان هدف خاصی دارند در کنار ایجاد سلامتی برای شما انعظاف پذیریتان را هم افزایش میدهند و بدن شما را کشسان تر میکنند. یوگا پوست را شاداب تر و جوان تر میکند. یوگا از ایجاد یا گسترش پوکی استخوان پیش گیری میکند.

تمرینات یوگا به گونه ای هستند که حتی افراد داریای ناتوانی های جسمی هم میتوانند از آن بهره ببرند.

مطالب مرتبط:

پایان نامه تاثیر تغذیه بر پیشرفت تحصیلی

تحقیق ورزش دو و میدانی

پایان نامه بررسی تاثیر زنگ ورزش بر روی سلامت روانی دانش آموزان مقطع پنجم ابتدایی

پایان نامه تاثیر تغذیه بر پیشرفت تحصیلی

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط