ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

در اولین کنکور کارشناسی در سال ۱۳۴۸ چند نفر شرکت کرده بودند؟

اولین کنکور کارشناسی۱
Rate this post

اولین کنکور کارشناسی در کشورمان ۴۸ سال پیش و در سال ۱۳۴۸ برگزار شد. شاید به نظر برسد در آن زمان تعداد شرکت کنندگان خیلی خیلی کم بوده و شاید کمتر از هزار نفر بوده‌اند، اما آمار نشان می‌دهد در آن زمان نیز افراد طالب علم زیادی در کشور وجود داشته‌اند. نباید فراموش کرد جمعیت ایران در آن زمان خیلی کمتر از جمعیت کنونی بوده است.

داوطلبان اولین کنکور کارشناسی

روز گذشته اولین قسمت از سه‌گانه بزرگترین ماراتن علمی کشور برگزار شد و حدود ۱۴۰ هزار داوطلب گروه ریاضی و فنی با یکدیگر به رقابت پرداختند. در روز جمعه و شنبه و نیز به ترتیب داوطلبان گروه‌های تجربی و علوم انسانی با یکدیگر رقابت می‌کنند. جالب است بدانید امسال، یعنی در سال ۱۳۹۶، چهل و هفتمین کنکور کارشناسی در کشورمان برگزار شد و سه سال دیگر باید جشن ۵۰ سالگی آن را گرفت!

اولین کنکور کارشناسی

در سال ۱۳۴۸ اولین کنکور کارشناسی با شرکت چهل و هفت هزار و هفتصد و هفتاد و سه نه برگزار شد! این آمار با توجه به جمعیت کل کشور در آن زمان و همچنین سطع علم و آمار سواد بسیار عالی و باورنکردنی به نظر می‌رسد! این تعداد داوطلب در هفت حوزه امتحانی با یکدیگر رقابت کردند تا بلکه بتوانند به یکی از دوازده دانشگاه و موسسه عالی کشور که در آن زمان دایر بودند پای بگذارند.

جالب است بدانید در نخستین کنکور لیسانس، از سوالات دارای جواب کوتاه استفاده شده بود. پس شرکت کننده با سوالاتی این چنینی که برایش ناآشنا بود مورد امتحان قرار می‌گرفت. نکته جالب دیگر اینجاست که پذیرفته‌شدگان قبل از اینکه از نتیجه آزمونی که داده‌اند مطلع شوند، انتخاب رشته خود را انجام می‌دادند.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*