ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

باتری که در ۶۰ ثانیه شارژ می شود

177956_881
Rate this post

محققان دانشگاه استنفورد توانسته اند یک باتری آلومینیومی بسازند که قادر است در مدت تنها ۶۰ ثانیه شارژ گردد.

این باتری علاوه بر کارایی بالایی که دارد نسبت به باتری های لیتیومی از طول عمر بالایی نیز برخوردار است و می تواند تا هفت برابر بیشتر از باتری های لیتیومی عمر کند. به عبارتی دیگر یک باتری لیتیومی قابلیت ۱۰۰۰ بار شارژ دوباره را داراست اما این باتری جدید تا ۷۵۰۰ بار قابلیت شارژ شدن دارد.

اجزای تشکیل دهنده باتری فوق شامل دو الکترود است که یکی آند آلومینیومی با بار منفی است و دیگری کاتود گرافیتی با بار مثبت. همچنین از یک الکترولیت مایع یونی نیز استفاده شده که در داخل یک محفظه ای انعطاف پذیر جای داده شده است و در دمای اتاق به صورت مایع می باشد.

این باتری جدید ویژگی هایی که بایستی یک باتری خوب داشته باشد را داراست. انعطاف پذیری بالا، سرعت بالا، ایمنی و طول عمر زیاد از ویژگی های مهمی است که می توان در این باتری مشاهده نمود.

در حال حاضر این باتری قادر است تنها نیمی از ولتاژ تولید شده در باتری های لیتیومی را تولید کند اما دانشمندان امیدوارند تا چند سال دیگر خروجی این باتری ها را به حد مطلوب خود برسانند و روانه بازار کنند چراکه با ورود این باتری ها به دنیای گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاههای الکترونیکی می تواند تحول در خور توجهی را در زمینه باتری ها ایجاد کند. علاوه بر این می تواند جایگزین مناسبی برای باتری های آلکالینی که به شدت به محیط زیست آسیب می رسانند باشد.

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*