ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

بازی شطرنج مخفی در فیسبوک مسنجر

بازی شطرنج مخفی در فیسبوک مسنجر
Rate this post

فیسبوک مسنجر، برنامه ای که هر روزه بسیاری از ما برای چت و تماس های صوتی استفاده می کنیم دارای یک بازی شطرنج پنهان است که کمتر کسی پیدا می شود از آن مطلع باشد. این بازی می تواند در صفحه چت شخصی هر کاربری به راحتی اجرا شود و بر روی نسخه اندروید یا آی او اس این مسنجر، سرویس مسنجر وب (www.messenger.com) و رابط چت در فیسبوک تحت وب کار می کند.

برای شروع بازی شطرنج در فیسبوک مسنجر تنها چیزی که نیاز دارید نوشتن دستور “@fbchess play” در صفحه شخصی کسی است که می خواهید با او بازی کنید.

جهت حرکت مهره هایتان نیز باید از قانون استاندارد جبری شطرنج استفاده کنید بصورتیکه پس از عبارت “@fbchess” ابتدا حرف اول مهره موردنظر، سپس حرف ستون و بعد از آن شماره ردیف را بنویسید. برای مثال با نوشتن دستور “@fbchess Pd3” پیاده به خانه D3 می رود. لازم به ذکر است که حروف مهره ها عبارتند از : K شاه، Q وزیر، B فیل، N اسب، R رخ و P برای پیاده.

اگر هم در جایی گیر کردید می توانید به راحتی با نوشتن عبارت “@fbchess help” مجموعه ای از دستورالعمل ها را دریافت و مشاهده کنید. همچنین در صورتیکه مشاهده کردید دیگر نمی توانید از شاه خود دفاع کنید می توانید از عبارت “@fbchess resign” برای استعفا از بازی استفاده کنید.

بازی شطرنج مخفی در فیسبوک مسنجر

این بازی مخفی در ماه پیش توسط یکی از کاربران پیدا شد اما نمی توان گفت که این بازی دقیقاً سال پیش توسط فیسبوک مسنجر طراحی و عرضه شده است.

فیسبوک ماه گذشته اعلام کرد که تعداد کاربرانی که از برنامه مسنجر آن استفاده می کنند به بالای ۸۰۰ میلیون نفر رسیده و بدون شک با قابلیت های جدید این پیام رسان هرچه بیشتر به تعداد کاربران افزوده می شود.

برای دانلود
آموزش قدم به قدم فیسبوک
خودآموز فروش محصول از طریق فیسبوک
سمینار کارشناسی ارشد نرم افزار | مروری بر شبکه های اجتماعی و مدل سازی پخش اطلاعات در آن
happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*