ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

درباره بازی نهنگ آبی بیشتر بدانید

بازی-نهنگ-آبی-۳
Rate this post

بازی نهنگ آبی تبدیل به پربازدیدترین عنوان‌ در سراسر وب شده است. کاربران بعد از دیدن ویدیوهای مربوط به این بازی و افرادی که به خاطر آن خودکشی کرده‌اند، درباره آن کنجکاو شدند و در تلاشند تا بیشتر درباره این بازی بدانند. اما این بازی چه مضمونی دارد؟

نهنگ آبی نوجوانان را نشانه رفته است

افراد بزرگسال کمتر تاکنون دم به تله این بازی داده‌اند، بازی که به دست یک فرد ۲۱ ساله روسی به نام بوکین ساخته شده است. این بازی متشکل از ۵۰ مرحله بوده و اغلب هر مرحله در یک روز انجام می‌شود. به خاطر اینکه بازی دارای مراحلی مهندسی شده بوده و از طرفی به صورت مرحله به مرحله و طی زمان پیش می‌رود، در ضمیر ناخودآگاه فرد نفوذ کرده و او را درگیر خود می‌کند.

بیشتر نوجوانان قربانی بازی می‌شود. از کاربر خواسته می‌شود جی پی اس گوشی خود را روشن کند، به همین دلیل موقعیتش برای سرور ارسال می‌شود. در ادامه همین موقعیت برای وی چند روز بعد ارسال می‌شود. فرد نوجوان تصور می‌کند بازی در حال کنترل کردن وی است. پس از یک مرحله به بعد خود را مجبور به ادامه بازی می‌بیند.

این موضوع نشان می‌دهد پدر و مادر باید مراقب رفتارهای فرزندان خود باشند. بهتر است تا پیش از ۱۸ سالگی رفتار آنلاین فرزند کنترل شود، اما بعد از آن فرد به سنی رسیده که خوب را از بد تشخیص دهد.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*