ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

با ویتامین E از اختلالات حافظه دور شوید

۱۱
با ویتامین E از اختلالات حافظه دور شوید 5.00/5 (100.00%) 2 votes

براساس مطالعه ای که به تازگی منتشر شده، افراد مسن با سطوح بالای ویتامبن E نسبت به افراد همسن خود که سطوح پایین تری از ویتامین E دارند، کمتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات حافظه ای قرار می گیرند. به گفته ی محققان، انواع مختلف ویتامین E نقش مهمی در فرایند های حافظه بازی می کنند.

این مطالعه با همکاری دانشگاه شرق فنلاند، موسسه ی ملی بهداشت و رفاه فنلاند، موسسه ی کارولینسکا و دانشگاه پروجا انجام شد.

مطالعات بررسی ارتباط بین ویتامین E و اختلالات حافظه معمولا روی یک نوع واحد از ویتامین E، یعنی آلفا توکوفرول (α-tocopherol) ، که آن هم در مکمل های ویتامین E استفاده می شود، متمرکز شده است. در حالی که ویتامین E در ۸ نوع مختلف در طبیعت وجود دارد که همگی آن ها دارای خواص آنتی اکسیدان هستند.

این مطالعه ی اخیرا منتشر شده شامل یک نمونه ی ۱۴۰ نفری از افراد بالای ۶۵ سال فنلاندی است که هیچ اختلال حافظه ای در زمان شروع مطالعه ندارند. در طول هشت سال پیگیری، کشف شد که سطوح بالاتری از ویتامین E ،بخصوص سطوح بالای γ-tocopherol, β-tocotrienol و کل توکوفرول ها ، عامل محافظت کننده ی بدن در برابر اختلالات حافظه هستند. به گفته ی محققان، نتایج نشان می دهد که تمام اعضای خانواده ی ویتامین E نقش مهمی در فرایند های حافظه دارند. براین اساس، اندازه گیری ویتامین E از روی سرم، قابل اطمینان ترین راه برای تعیین اینکه آیا سطح ویتامین E به قدر کفایت بالاست، می باشد.

این پژوهش همچنین، شامل بخشی از مطالعه ی جامع فاکتورهای خطر زای قلبی- عروقی، پیری و زوال عقل (CAIDE) است، که روی ارتباط عوامل خطر ابتلا به بیماری قلبی- عروقی و اختلالات حافظه، تمرکز دارد.

منبع: University of Eastern Finland

فایل های مرتبط :

برای بیماران چی خوبه؟

پایان نامه بررسی سلامت روانی سالمندان آسایشگاهی و غیر آسایشگاهی

بررسی و مقایسه ویژگی‌های خانوادگی و اجتماعی سالمندان مبتلا به آلزایمر و سالمندان عادی

محاسبه پریشی رشدی به اختلال حافظه دیداری-فضایی و بازداری مربوط است

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*