ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

نیم میلیون نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به صندوق رفاه بدهکار هستند!

دانشجو
Rate this post

صندوق رفاه دانشجویان برای کمک به دانشجویان همیشه وام‌هایی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. مزیت این وام‌ها امکان پرداخت آن‌‌ها بعد از اتمام دوره و فارغ‌التحصیلی است. متاسفانه تعداد فارغ‌التحصیلانی که وام‌های دریافت شده را پرداخت‌ نمی‌کنند روز به روز بیشتر می‌شود، به طوری که تاکنون تعداد‌ آن‌ها به ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.

نیم میلیون نفر بدهکار هستند

صندوق رفاه دانشجویان پیش از آغاز انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۵۳ تاسیس شد و از آن زمان وظیفه‌اش حمایت از دانشجویان مستعد و کم‌بضاعت در کل ایران بوده است. البته دانشجوهای پزشکی را باید از این صندوق مستقل دانست. دانشجویان وزارت بهداشت دارای صندوق رفاه مجزا برای خود هستند.

مشاور وزیر علوم در ادامه صحبت‌های خود گفت میزان مطالبات صندوق رفاه دانشجویان چیزی حدود چهارصد و چهل میلیارد تومان بود، اما در حال حاضر به ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده است. این میزان به پانصد هزار فارغ‌التحصیل معادل نیم میلیون نفر اختصاص دارد که هنوز برای تسویه حساب خود با صندوق رفاه دانشجویان اقدام نکرده‌اند. اگر دانشجویان تا آخر مرداد بدهی خود به صندوق را تسویه کنند، مجاز به استفاده از طرح بخشودگی صد درصدی جرایم خواهند شد. به این ترتیب فقط اصل پول را بازگردانده و دیگر جریمه‌ای از آن‌ها دریافت نخواهد شد.

این مقام مسئول درباره درآمدزایی صندوق هم سخن گفت. به گفته وی در قسمت درآمدهای اختصاصی، میزان درآمد از صد و هشتاد میلیارد تومان به سیصد و هشتاد میلیارد تومان در سال گذشته رسید. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تصمیم بر آن است تا درآمد در سال جاری به چهارصد میلیارد تومان برسد.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*