ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

برنامه ریزی برای فصل امتحانات (قسمت دوم)

امتحانات
برنامه ریزی برای فصل امتحانات (قسمت دوم) 5.00/5 (100.00%) 1 vote

در قسمت اول روش برنامه ریزی برای ایام امتحانات به روش صحیح خواندن دروس عمومی اشاره کردیم. هر چه باشد نوبت به دروس تخصصی و تشریحی و دارای مسئله می‌رسد که از اهمیت بیشتری نزد دانشجویان برخوردار هستند. شاید برخی افراد بتوانند با برخی ترفندها و روش‌های ابداعی و بدون دنبال کردن روش گفته شده در قسمت اول، دروس عمومی را در شب امتحان مرور کرده و آن را با موفقیت پشت سر بگذرانند، اما انجام چنین کار مشابهی در دروس تخصصی بسیار بسیار سخت‌تر است.

دروس تخصصی به زمان بیشتری نیاز دارند

افراد در شب امتحان مطالب زیادی در ذهن خود ریخته و اجازه انتقال آن به حافظه بلند مدت تا پیش از رسیدن روز امتحان را نمی‌دهند، اما چنین روالی برای دروس مسئله‌ای و مفهومی و ادراکی کارساز نیست، چون خبری از حفظ یک سری از مطالب و بازگو کردن عینی آن‌‌ها نیست و دانشجو باید قادر به تحلیل مسئله باشد.

امتحانات

بهتر بود تا از ابتدای ترم مرحله به مرحله با کلاس پیش رفته و در کنار حل تمرین پا به پای مطالب درس داده شده توسط اساتید برای خود جزوات خلاصه درست می‌کردید تا شب امتحان دقیقا بدانید باید به سراغ چه چیزی بروید. اگر از ابتدای ترم درس را دنبال نکرده‌اید اکنون زمانی برای استفاده از کتب وجود ندارید و باید به سراغ جزوات آماده و یا دست نویس خود بروید.

امتحانات

اگر وقت شما کم بوده و به شدت در درسی که تا چند روز آینده امتحان دارید احساس ضعف زیادی می‌کنید باید به سراغ نمونه سوالات ترم‌های قبل بروید. حل نمونه سوال از اهمیت خاصی برخوردار بوده و علاوه بر آشنا کردن شما با سبک سوالات و شیوه طرح آن‌‌ها خود می‌تواند به عنوان درسنامه مورد استفاده قرار بگیرد. بسته به زمانی که در اختیار دارید، کتب درسی و دارای درسنامه مفصل، جزوات آماده و دارای مثال، حل مسئله و یا در نهایت تنها نمونه سوالات را دنبال کنید.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*