ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

بزرگترین باتری دنیا به دست شرکت تسلا ساخته می‌شود

بزرگترین باتری دنیا
Rate this post

ایلون ماسک یکی از مغزهای متفکر دنیاست که دو مورد از بزرگترین شرکت‌های دنیا یعنی تسلا و SpaceX را با سرعتی باورنکردنی رو به جلو می‌برد. شرکت فعال در زمینه ارسال ماهواره و موشک او با نام SpaceX در حال حاضر به تکنولوژی‌هایی دست پیدا کرده که جلوتر از حد زمان هستند و هیچ شرکتی توان رقابت با آن‌ها را ندارد. تسلا نیز در افزایش موفقیت ایلون ماسک بی‌تاثیر نیست. حالا اعلام شده قرار است بزرگترین باتری دنیا در این شرکت ساخته شود که مطمئنا باز هم سرعت پیشرفت شرکت را افزایش خواهد داد. این باتری در کشور استرالیا ساخته می‌شود.

ساخت بزرگترین باتری دنیا در استرالیا

دیوارهای قدرت شرکت تسلا که با نام Powerwalls شناخته می‌شوند، بعد از استفاده تجاری کم کم در حال ورود به استفاده‌های عادی توسط افراد در خانه‌ها هستند. با استفاده از دیوارهای قدرت دیگر خاموشی معنی نخواهد داشت و در صورت نبود انرژی الکتریکی به صورت عادی، می‌توان با استفاده از آن‌ها به تمامی لوازم برقی خانه نیرورسانی کرد. اکنون این شرکت پا را فراتر گذاشته است و تصمیم دارد با ساخت بزرگترین سیستم ذخیره‌سازی باتری در کل جهان، به تمامی خانه‌های یک ایالت واقع در کشور استرالیا برق‌رسانی کند.

بزرگترین باتری دنیا

در اواخر تابستان سال گذشته، متاسفانه یک طوفان سهمگین در جنوب استرالیا سبب شد بیش از ۱٫۷ میلیون نفر از اهالی این کشور دسترسی خود به انرژی الکتریکی را از دست بدهند. متاسفانه یک حادثه طبیعی دیگر چند ماه بعد در این کشور اتفاق افتاد و یک موج گرما، سبب خاموشی مجدد در این ناحیه شد. بعد از این اتفاقات ناگوار فرماندار این بخش تصمیم گرفت با ایجاد یک مجموعه بزرگ ذخیره‌سازی باتری، از قطع دسترسی به برق حین رخ دادن این چنین حوادث طبیعی جلوگیری کند.

اکنون این پروژه به تسلا سپرده شده است و قرار است تا به بزرگترین باتری دنیا هم تبدیل شود. این پایگاه دارای ظرفیت ۱۰۰ مگاوات و خروجی تا ۱۲۹ مگاوات خواهد بود و به همین دلیل باید نام بزرگترین منبع ذخیره‌سازی باتری لیتیوم یونی در کل جهان را بر روی آن بگذاریم. با یک حساب و کتاب ساده می‌توان گفت انرژی الکتریکی تولید شده در بزرگترین باتری دنیا ، برای انرژی‌رسانی به ۳۰ هزار خانه کافی است! تا صد روز دیگر این پروژه به فاز اجرایی وارد می‌شود.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*