ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

بهترین دانشگاه‌ های دنیا در سال ۲۰۱۷ را بشناسید

بهترین دانشگاه‌ های دنیا در سال 2017
Rate this post

نظام رتبه بندی تایمز همه ساله برترین دانشگاه های آن سال را معرفی می‌‌کند تا دانشجویانی که واقعا طالب علم هستند، بهتر بتوانند مقصد خود را تعیین کنند و آینده تحصیل آکادمیک خود را ترسیم کنند. نکته بسیار جالب درباره بهترین دانشگاه‌ های دنیا در سال ۲۰۱۷ این است که اکنون دانشگاه های واقع در کشورهای آسیایی توانسته‌اند برخی از مهمترین و شناخته شده‌ترین دانشگاه های کشورهای غربی را پشت سر بگذارند و تعداد قابل توجهی از رده‌های بالا را از آن خود کنند.

بهبود رتبه آسیایی‌ها در بین بهترین دانشگاه‌ های دنیا در سال ۲۰۱۷

 

همه چین را به عنوان کشوری پر از کارگر ارزان قیمت با دستمزد کم می‌شناسند، در حالی که تعداد دانشگاه های بسیار باکیفیت آن کم نیست. در حال حاضر دانشگاه شانگهای ( Tsinghua) برای نخستین بار در تاریخ، با پانزده پله صعود خود را به رتبه چهاردهم برترین دانشگاه های جهان رسانده است. بعد از آن، دانشگاه پکن قرار دارد که با رشد چهل پله‌ای، اکنون رتبه هفدهم بهترین دانشگاه‌ های دنیا در سال ۲۰۱۷ را متعلق به خود کرده است.

بهترین دانشگاه‌ های دنیا در سال 2017

اگر شما نیز در برنامه خود تصمیم به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی گرفته‌اید، بهتر است اصرار درباره درس خواندن در دانشگاه‌ های کشور آمریکا و همچنین دانشگاه های کشورهای اروپایی را کنار بگذارید و با یک دید باز، دست به انتخاب بزنید. شاید با کمی تحقیق به این نتیجه برسید که از نظر هزینه، بار علمی و همچنین هدفی که در سر دارید تحصیل در یکی از برترین دانشگاه های واقع شده در کشورهای آسیایی مخصوصا چین انتخاب علاقانه‌تری است.

در لیست زیر می‌توانید بهترین دانشگاه‌ های دنیا در سال ۲۰۱۷ را بینید. همانند همیشه و همانند تمامی رتبه‌بندی‌هایی که توسط شرکت‌های مختلف انجام می‌شوند، دانشگاه هاروارد و MIT رتبه‌‎های اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند. این دو دانشگاه همیشه این دو رتبه را بین یکدیگر جابجا می‌کنند.

بهترین دانشگاه‌ های دنیا در سال 2017 happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*