ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

تأثیر صبحانه خوردن در عملکرد درسی دانشجویان

Group of students in a cafeteria. Focus is on foreground, on three young adults communicating.
تأثیر صبحانه خوردن در عملکرد درسی دانشجویان 5.00/5 (100.00%) 3 votes

حتما همیشه شنیده اید که صبحانه خوردن برای دانش آموزان و دانشجویان مفید هست و همیشه هم انکار کردید و یا با تنبلی تمام نسبت به این مسئله بی توجه بوده اید . به فکر پیشرفت درسی هستید ؟ نمرات خوبی نمی گیرید و نمی دانید مشکل از کجاست ؟؟ همیشه احساس خواب آلودگی یا پایین بودن تمرکز می کنید ، یا احساس می کنید خنگ شده اید و یک مطلب را باید ۱۰ بار خودتان بخوانید و با آن کلنجار روید تا بفهمیدش ؟ لابد این را به کم هوشی و کم استعدادی خود هم نسبت می دهید و همیشه غبطه می خورید که چرا با وجود این همه تلاش کسانی که از شما کمتر تلاش می کنند نتایج بهتری می گیرند ! اگر در چنین وضعیتی قرار دارید حتما با ما همراه شوید و این مطلب را از دست ندهید که شاید کلید حل مشکل شما بسیار ساده تر و ابتدایی تر از این ها باشد . شاید تنها با صبحانه خوردن را جدی گرفتن بتوانید تمام این مشکلات را حل کنید و پیشرفت کنید .

تحقیقات اخیر دانشمندان آمریکایی نشان می دهد که صبحانه خوردن نقش فوق العاده پررنگی در حافظه و هوش افراد بازی می کند . دانشمندان در سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۲ ، دانش آموزان یک کالج در تگزاس را به عنوان جامعه ی آماری در نظر گرفتند . حدودا تعداد این دانش آموزان کالج که سنی بین ۱۸ تا ۲۱ داشتند ، ۱۲۶۰ نفر بود . از این بین حدودا ۷۴ ٪ از آن  ها اروپایی ، ۱۶ ٪ آن ها آفریقایی – امریکایی و ۸٪ اسپانیایی ، ۰.۵ ٪ آن ها آسیایی و مابقی از سایر تبارها هستند . همین طور نصف آن ها دختر و نیمه ی دیگر پسر اند . همه ی آن ها موظف بودند در ساعت ۸ تا ۱۰ صبح آزمون استاندارد زیست شناسی عمومی ۱ را بدهند . نتایج آزمون حیرت انگیز است . در نمودار زیر رابطه ی بین نمرات دانش آموزان و صبحانه خوردنشان مشخص شده … این نمودار نشان می دهد که حدودا ۷۵ ٪ آن ها که نمرات خوب و عالی گرفته اند صبحانه خورده بودند و بیشتر آن هایی که نمرات ضعیفی گرفته بودند صبحانه نخورده بودند .

 

Screen Shot 2016-06-27 at 3.43.36 PM

 

همین طور در آمارهای دیگر می بینیم ، هر چه سن افراد بیشتر می شود تمایل کمتری به خوردن صبحانه نشان می دهند :

 

Screen Shot 2016-06-27 at 3.46.00 PM

 

چه اشتباه بزرگی ! چرا با چنین کار ساده ای ، تنها خوردن یک صبحانه که کمی شیرین باشد ( مثلا یک لیوان آب میوه یا یک سیب یا چند عدد خرما ) سطح گلوکز خون خود را بالا نبریم و عملکرد خود را در کلاس های صبح بهبود نبخشیم ؟ چرا صبحانه خوردن را به شکل عادتی خانوادگی در نیاوریم و صبحانه نخورده و خواب آلوده از خانه بیرون بزنیم ؟ چرا روز خود را این گونه شروع کنیم و مشکلی که به کمبود مواد ریز مغذی برمیگردد را به سطح استعداد و شانس و زمین و زمان ! نسبت دهیم و چاره ای برای مشکلات خود به صورت منطقی نیندیشیم ؟ خوب فکر کنید و ببینید چرا به نتایج دلخواهتان نمی رسید ؟ هیچ مشکلی بی دلیل به وجود نیامده … دلایل شکست خود را پیدا کنید و به فکر پیشرفت باشید و از آرزوهای خود کوتاه نیایید …

 

فایل های مرتبط در گوپاس :

پایان نامه تاثیر تغذیه بر پیشرفت تحصیلی

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*