ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

برای ورزش کردن، آیا تردمیل وسیله خوبی است یا خیر؟

تردمیل
Rate this post

شاید به نظر برسد می‌توان به جای هزینه کردن، به طبیعت یا نزدیکترین پارک محل زندگی رفت و در آنجا پیاد‌ه‌روی کرد یا برای مدت زمانی طولانی یا کوتاه دوید، اما واقعیت این است که فقط با یکبار استفاده از تردمیل، تفاوت فاحش آن با دویدن عادی بر روی زمین را احساس خواهید کرد. تردمیل به شما کمک می‌کند چندین برابر مسافتی که به صورت عادی پیاده‌روی کرده و یا می‌دوید را طی کنید.

تردمیل برای چه افرادی ضرر دارد؟

این وسیله که قیمت بسیار بالایی دارد، برای تمامی افراد مناسب است، اما افراد دارای مشكلات استخوانی و مفاصل پا بهتر است از آن دوری کرده و به سراغ دیگر روش‌های ورزش کردن بروند. به خاطر فشاری كه حین دویدن یا حتی پیاده‌روی کردن بر روی تردمیل به پاهای فرد وارد می‌شود، آن دسته از افرادی كه به هر نوعی دارای آسیب‌دیدگی جدی در پاهای خود هستند باید از استفاده از تردمیل خودداری کنند. این اجبار برای کسانی که دارای مفاصل خشک بوده و یا پاهایشان ورم دارد بیشتر می‌شود. اما برای سایر افراد استفاده از تردمیل مشکی نداشته و حتی شدیدا توصیه می‌شود.

تردمیل

تردمیل علاوه بر سهولت در دویدن و یا حتی پیاد‌ه‌روی، بسته به قیمت آن قابلیت‌های دیگری نیز همچون نمایش ضربان قلب، میزان مسافت طی شده و کالری مصرف شده دارد. در واقع این وسیله سبب می‌شود دویدن منسجم شده و بتوان روش پیشرفت خود را مدیریت کرد. همچنین در تردمیل می‌توان شیب را مدیریت کرد، در حالی که در محیط بیرون سطح کاملا صاف معمولا وجود ندارد.

اما یکی دیگر از خطرات تردمیل، به هم خوردن تعادل حین دویدن بر روی آن مخصوصا حین داشتن سرعت‌های بالاست. البته یک دستگیره توقف سریع در جلوی دستگاه تعبیه شده که افراد باید آن را به خود متصل کند تا از بروز چنین حوادثی جلوگیری شود. به این ترتیب در صورت به هم خوردن تعادل و دور شدن از دستگیره، طناب کوچک و نازک بسته شده به کاربر کشیده شده و دکمه توقف سریع را همراه با خود می‌کشد تا از پرت شدن فرد به عقب با سرعتی بالا جلوگیری شود.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*