ads

اسفند ۲۸, ۱۳۹۶

شرایط و ضوابط شرکت در ترم تابستان دانشگاه آزاد در سال ۱۳۹۶

ترم تابستان دانشگاه آزاد
Rate this post

اگر جزو دانشجویان دانشگاه آزاد بوده و از هم اکنون به فکر اخذ واحد در تابستان هستید، بهتر است از شرایط و قوانین جدید اخذ واحد در ترم تابستان دانشگاه آزاد مطلع شوید. بر اساس بخشنامه جدید، سقف تعداد واحدهای درسی که یک دانشجو می‌تواند در ترم تابستان اخذ کند تغییر کرده است.

شرکت در ترم تابستان دانشگاه آزاد

مدتی است وضعیت ترم تابستان دانشگاه آزاد دست خوش تغییر قرار گرفته است. مدتی قبل اعلام شد با تغییر زمان برگزاری نیم سال‌های تحصیلی و بیشتر شدن زمان ترم تابستان، دانشجویان دانشگاه آزاد می‌توانند تا سقف بیست واحد در این دوره اخذ نمایند. اگر این پیشنهاد عملی می‌شد، یک فرد بعد از ورود به دانشگاه ازاد می‌توانست در عرض دو و نیم سال مدرک کارشناسی پیوسته خود را اخذ کند. متاسفانه این طرح اجرایی نشد، اما در عوض سقف تعداد واحدهای مجاز برای اخذ گردن در ترم تابستان دانشگاه آزاد به ۱۰ واحد افزایش پیدا کرد.

ترم تابستان دانشگاه آزاد

بعد از حدود دو سال امکان اخذ ۱۰ واحد در تابستان، مجددا سقف واحدها تغییر یافته و متاسفانه ۲ واحد کم شده است. بر اساس بخشنامه جدید، تعداد واحدهای درسی قابل اخذ در دوره تابستان دانشگاه آزاد برای مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ۸ واحد، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ۸ واحد، دکتری حرفه‌ای دامپزشکی دوره پیش درمانی ۸ و در مقطع کارشناسی ارشد دو درس تا سقف حداکثر ۶ واحد خواهد بود. موضوع دیگر به شهریه ثابت ترم تابستان دانشگاه آزاد مربوط می‌شود که انتظار داریم با کاهش سقف میزان واحدهای اخذ شده کاهش پیدا کند.

براساس بخشنامه جدید ترم تابستان دانشگاه آزاد، ثبت نام بین هفدهم تا بیست و یکم تیر ماه انجام خواهد گرفت و کلاس‌ها باید بدون احتساب زمان ثبت نام و امتحانات بین بیست و چهارم تیر تا دوم شهریور برگزار شوند.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*