ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

تفاوت اینترنت و وب چیست؟ / این دو را با هم اشتباه نگیرید

تفاوت اینترنت و وب
Rate this post

تفاوت اینترنت و وب را تعداد بسیار زیادی از کاربران نمی‌دانند. بسیاری دیگر با وجود اطلاع، آن‌ها را به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. بزرگترین شبکه کامپیوتری دنیا که کره زمین به این بزرگی را تبدیل به دهکده جهانی کرده است اینترنت نام دارد. اینترنت یا همان شبکه جهانی اطلاعات فضایی است که همه می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و از طریق آن با دیگر نقاط دنیا ارتباط برقرار کنند. همانطور که گفتیم، اینترنت در واقع بزرگترین شبکه کامپیوتری دنیاست که همانند تمامی شبکه‌های کامپیوتری، سرویس‌های مختلفی در آن ارائه می‌شوند. مهمترین سرویس ارائه شده در اینترنت وب است.

تفاوت اینترنت و وب

در اینترنت سرویس‌های مختلفی همچون ایمیل، اشترا‌ک‌گذاری فایل و بی‌شمار سرویس دیگر ارائه می‌شود. اما سرویس وب، مهمترین و پرکاربردترین سرویس در سراسر اینترنت است، به همین دلیل است که بیشتر افراد تفاوت اینترنت و وب را ندانسته و این دو را با هم اشتباه می‌گیرند. در واقع این دسته از کاربران، به جز وب از دیگر قسمت‌های اینترنت استفاده نمی‌کنند، به همین دلیل وب را مساوی با اینترنت می‌دانند، حال آنکه چنین چیزی صحیح نیست.

تفاوت اینترنت و وب

وقتی شما در حال ارسال پیام به دوستتان در تلگرام هستید، از اینترنت استفاده می‌کنید. تلگرام یا هر پیام‌رسان دیگر، در بستر اینترنت سرویس‌دهی می‌کند. حال آنکه وب سایت کاملا مقوله‌ای جداگانه است. همین الان که شما این مطلب را در وبلاگ گوپاس می‌خوانید در حال استفاده از وب هستید. از آنجایی که وب زیر مجموعه اینترنت است و در دل آن ارائه می‌شود، حین استفاده از وب در حال استفاده از اینترنت نیز هستید، اما بالعکس آن صحیح نیست.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*