ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

تفاوت خلاقیت و نوآوری در چیست؟

transforming-creativity-to-innovation
Rate this post

خلاقیت و نوآوری واژه‌هایی هستند که مخصوصا دانشجویان زیاد می‌شوند. آن‌ها می‌دانند باید خلاق و نوآور باشند. اما این دو واژه همیشه در کنار هم استفاده می‌شوند و اغلب افراد تفاوت میان آن‌ها را نمی‌دانند. به راستی چه تفاوتی میان یک فرد خلاق و یک فرد نوآور وجود دارد و کدام یک بهتر است؟

نوآوری در ادامه خلاقیت!

خلاقیت به معنی داشتن ذهنی فعال برای دادن ایده‌های جدید است. سرمایه‌گذاران بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارند که تنها منتظر شنیدن یک ایده خوب هستند تا بر روی آن سرمایه‌گذاری کنند. ایده ممکن است حاصل سال‌ها تفکر باشد و یا ممکن است طی یک ثانیه به ذهن فرد خطور کند. اما نکته مهم این است که برای داشتن یک ذهن ایده‌پرداز باید آن را به خوبی تمرین داد و همیشه فعال و جوان نگه داشت.

اما فردنوآور چه کسی است؟ ایده یعنی ارائه یک طرح جدید که ممکن است برآورده کردن آن در عمل بسیار سخت یا حتی ناممکن باشد! اما یک فرد نوآور کسی است که ایده‌اش را به واقعیت تبدیل می‌کند و در واقع چیزی نو و تازه را به دنیا می‌آورد و معرفی می‌کند! در اصل هر دوی این موارد با یکدیگر هم معنی بوده و منظور از آ‌ن‌ها ارائه چیزی جدید است. اما خلاقیت بیشتر به ارائه راهکاری ذهنی مربوط می‌شود.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*