ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

مرگ و میر ناشی از ایدز به نصف کاهش پیدا کرده است

HIV Virus (1)
Rate this post

ایدز همچنان یکی از کشنده‌ترین بیماری‌ها در سراسر دنیا محسوب می‌شود که متاسفانه هنوز هیچ راه درمان قطعی برای آن وجود ندارد. ویروس این بیماری بسیار هوشمند بوده و خیلی زود ژن‌های خود را تغییر می‌دهد، به همین دلیل امکان درمان و یا حتی ایجاد واکسن برای آن وجود ندارد.

کاهش ۵۰ درصدی مرگ به خاطر HIV

ایدز به خودی خود سبب مرگ نمی‌شود، بلکه با ضعیف کردن سیستم ایمنی بدن و خالی کردن آن از گلبول‌های سفید باعث می‌شود بدن در برابر کوچکترین بیماری و یا آسیبی حساس شود و با یک بیماری ساده که ممکن است در زمان عدم ابتلا به ایدز خیلی سریع به صورت خودکار خوب شود، انسان از پا در بیاید.

HIV Virus (3)

در یک دوره زمانی، میزان تلفات ناشی از ایدز شدیدا در دنیا بالا رفت و به همین دلیل بیشتر سازمان‌های بهداشتی دنیا و حتی سازمان ملل شدیدا از پیشروی ایدز ابراز نگرانی کردند. اما بر اساس برنامه سازمان ملل، از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون مرگ و میر ناشی از ایدز در جهان ۵۰ درصد کمتر شده است.

HIV Virus (4)

افزایش میزان دسترسی افراد مبتلا به این بیماری به داروهای حیاتی، سبب شده آمار مرگ و میر به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند. در سال گذشته میلادی، ۱۹٫۵ میلیون نفر از جمعیت ۳۷ میلیونی آلوده به ویروس ایدز به درمان‌های دارویی مورد نیاز برای آن دسترسی داشتند که چیزی بالغ بر ۵۳ درصد کل بیماران مبتلا به ایدز را در بر می‌گیرد.

همچنین در سال ۲۰۰۵، حدود ۱٫۹ میلیون نفر در سراسر جهان به خاطر ابتلا به ایدز جان خود را از دست دادند، در حالی که این میزان در سال ۲۰۱۶ به ۱ میلیون نفر رسیده است. دانشمندان در تلاشند آمار دسترسی به داروی ۱۹٫۵ میلیون نفری را تا رسیدن به سال ۲۰۲۰ به ۳۰ میلیون نفر افزایش بدهند.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*