ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

به گفته دانشمندان خطر هوش مصنوعی بسیار جدی است!

هوش مصنوعی
Rate this post

دانشمندان زیادی از سراسر دنیا سال ها است بر روی فناوری هوش مصنوعی کار می‌کنند. همانطور که از نام آن پیداست، AL یا همان هوش مصنوعی یک نوع ذهن دارای توانایی تصمیم‌گیری اما از نوع مصنوعی است. ماشین‌های رباتیک و کامپیوتری زیادی وجود دارند که می‌توانند بر اساس دستورات از پیش تعیین شده کارهایی را انجام بدهند. اما هوش مصنوعی پیشرفته امروزی قادر است تصمیم بگیرد. همین نکته دقیقا سبب نگرانی دانشمندان شده است.

خطر هوش مصنوعی جدی است

به گفته بزرگترین مغر دنیای فیزیک استیون هاوکینگ، خطر هوش مصنوعی برای جامعه بشری بسیار جدی است. هوش مصنوعی در واقع به سیستم‌هایی اطلاق می‌شود که قادرند همانند انسان، واکنش‌هایی را از خود مثل درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و استدلال نشان بدهند. یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسائل مختلف از دیگر توانایی‌های آن‌ها است.

هوش مصنوعی

اما اگر آن‌ها روزی تصمیم بگیرند علیه انسان قیام کنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این امری دور از انتظار نیست. وقتی دستگاهی قادر باشد تصمیم بگیرد، تحلیل کند و نتیجه بگیرد، نمی‌توان برای آن استثنا قائل شد. پس بعید نیست روزی یکی از این تصمیم‌ها قیام علیه سازنده خود باشد. با این حال به نظر می‌رسد گوش محققان به این تذکرها بدهکار نبوده و آن‌ها همچنان با قوت تلاش می‌کنند هوش مصنوعی را توسعه بدهند.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*