ads

اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷

روش‌هایی برای خواب کمتر با نزدیک شدن به امتحانات (قسمت اول)

خواب کمتر
روش‌هایی برای خواب کمتر با نزدیک شدن به امتحانات (قسمت اول) 5.00/5 (100.00%) 1 vote

همیشه درباره مزایا و معایب خواب کمتر بحث وجود داشته است و برخی معتقدند که موفق‌ترین افراد دنیا خواب تقریبا زیادی داشته و در بیشتر طول زندگی خود همواره به صورت میانگین هفت ساعت خوابیده‌اند. از طرفی دیگر یکی از مولفه‌های افراد موفق، صرف زمان کافی برای رسیدن به خواسته‌هاست، خواسته‌هایی که هرگز با گذراندن یک سوم ساعت روز در خواب برآورده نمی‌شوند. شاید برای بلند مدت و به منظور رسیدن به اهدافزندگی خود در آینده باید بیشتر درباره کم یا زیاد خوابیدن تحقیق کنید، اما آنچه مشخص است، نیاز به خواب کمتر در زمان امتحانات است.

نیاز به خواب کمتر در عین داشتن انرژی بیشتر

فراموش نکنید خواب باید در هر صورت کافی باشد. به عنوان نمونه، اگر خواب کمتر سبب شود تا تمرکز خود را از دست بدهید، به جای سود بردن از آن در زمان امتحانات ضرر خواهید کرد. برخی افراد موفق و مدیران برتر دنیا روش زیر را در پیش گرفته و از آن جواب گرفته‌اند. باز هم تاکید می‌کنیم کمتر خوابیدن به این روش‌ها تنها برای زمان‌های استثنایی همچون دوران امتحانات جوابگوست و برای استفاده از آن‌ در طولانی مدت باید بیشتر فکر و تحقیق کنید.

خواب کمتر

پیش از همه می‌بایست از مقدار تلویزیون کاسته و در صورت اصرار به موفق بودن در امتحانات، آن را به طور کامل کنار بگذارد. فعالیت مغز در زمان دیدن تلویزیون پاینتر از زمانی است که انسان در حالت خواب به سر می‌برد و به دلیل همین سکون در فعالیت، انسان و مخصوصات مغز وی رفته رفته بد عادت می‌شود. هر چه بیشتر از مغز کار بکشید، جوانتر باقی می‌ماند.

با کاهش زمان درگیر شدن مغز با کارهای بدون نیاز به استفاده از آن، می‌توان مدت زمان بیشتری را به کار کردن اختصاص داده و خواب با کیفیت‌تری داشت. علاوه بر تاثیر غیر مستقیم دیدن تلویزیون باید به تاثیر مستقیم آن نیز اشاره کرد که با گرفتن زمان دانشجویان، اجازه انجام دادن بقیه کارها را از آن‌ها می‌گیرد. خستگی چشم را باید از دیگر مضرات آن دانست.

خواب کمتر

دوم اینکه حتما در اینترنت گشتی زده و رژیم غذایی مناسبی برای این دوران انتخاب کنید. نمی‌توان در حالی که سنگین‌ترین غذاها را روز و شب میل می‌کنید انتظار کمتر خوابیدن داشته باشید. به عنوان نمونه مصرف مواد غذایی دارای کربوهیدرات با وجود انرژی‌زا بودن، در کنار افزایش وزن بدن، در ساعات آخر روز نیز سبب خواب‌آلود شدن فرد می‌شوند.

نکته مهم سوم کاهش زمان رفت و آمدهاست. ممکن است با پنج ساعت ماندن در خانه و درس خواندن خسته نشوید، اما بعد از بیرون رفتن به مدت یک سال نیاز به خواب پیدا کنید. برای نیاز به خواب کمتر ، در ایام امتحانات دیدارها و گردهمایی‌هایی دوستانه را کاهش داده و سعی کنید در هر شرایطی در خانه بمانید. بیرون رفتن از منزل به دلیل گرفتن انرژی زیاد از انسان، نیاز به خواب را بیشتر می‌کند. نیاز به خواب کمتر فاکتورهای دیگری نیز دارد. در حال حاضر رفته رفته با نزدیک شدن به امتحانات این سه مورد را رعایت کنید تا در مطالب بعدی، مهمترین فاکتورهای دیگر را نیز ذکر کنیم.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*