ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

ابتدایی‌ترین مواد لازم برای درست کردن یک آکواریوم بسیار زیبا و جذاب!

آکواریوم (۱)
ابتدایی‌ترین مواد لازم برای درست کردن یک آکواریوم بسیار زیبا و جذاب! 5.00/5 (100.00%) 2 votes

باید اعتراف کنیم تماشای آکواریوم و موجودات طبیعی مختلف در آن بسیار جذاب و آرامش‌بخش است. البته این جذابیت به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. اندازه آکواریوم، نحوه‌ای که داخل آن را درست می‌کنید و در نهایت و شاید به عنوان مهمترین فاکتور، نوع موجودات آبزی که در آن قرار می‌دهید میزان جذابیت آکواریوم شما را مشخص می‌کنند. پیش از همه باید درباره نوعی ماهی‌هایی که قصد خریداری و نگهداری آن‌ها را داریم تصمیم بگیریم، چون در تعیین اندازه و خرید آکواریوم بسیار مهم و تاثیرگذار است.

چند نوع ماهی داریم؟

ماهی‌هایی که می‌توان آن‌ها را در آکواریوم نگهداری کرد به دو دسته ماهی‌های آب‌های شیرین و آب‌های شور تقسیم می‌شوند. اگر تصمیم شما خرید یک آکواریوم برای ماهی‌های مخصوص آب‌های شور است، باید داری حجمی حداقل برابر ۲۰۰ لیتر آب باشد. دیگر اغلام لازم نمک دریا یا در کل آب شور، با شوری ۳۰ ppt است. از طرفی دیگر باید تعداد قابل توجهی ماسه کنار دریا یا خرده مرجان برای کف آکواریوم خود تهیه کنید. قرار دادن صخره‌های مرجانی یا حتی مرجان‌های زنده را نیز فراموش نکنید.

آکواریوم (۲)

فیلتر بیولوژیک و کفی دیگر اغلام لازم برای این دسته از ماهی‌ها به شمار می‌آیند. البته حین خرید، بیشتر این موارد توسط فروشنده به شما گفته می‌شوند، اما بد نیست خودتان نیز اطلاعاتی در موردشان داشته باشید. پروتئین اسکیمر و بخاری، قرار دادن لامپ‌های مختص به آب‌های شور و همچنین دستگاه‌های کنترل خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آب از جمله موارد مورد نیاز دیگر هستند. این دسته از دستگاه‌های کنترل متفاوتند. به عنوان نمونه باید به شوری سنج، تست‌های آب و مخصوصا دماسنج اشاره کرد.

همانطور که گفتیم نیاز نیست شما به یک متخصص در امور آکواریوم تبدیل شوید و بیشتر این موارد توسط فروشنده به شما توضیح داده خواهند شد، اما به عنوان کسی که قرار است یک دنیای کوچک مملو از موجودات زنده را در منزل داشته باشد، داشتن اطلاعات پایه‌ای ضروری است.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*