ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

دو استقامت : ورزش محبوب افراد پرمشغله

Cheerful Caucasian couple friends running in park
دو استقامت : ورزش محبوب افراد پرمشغله 5.00/5 (100.00%) 2 votes

دو استقامت ، یکی از محبوب ترین ورزش های دنیا در بین افراد مختلف ، مخصوصا افراد با مشغله های کاری بالا ست . ورزش های استقامتی آن دسته از ورزش ها هستند که در مدتی طولانی و با شدت پایین انجام می شوند . از پرطرفدارترین ورزش های استقامتی می توان به شنا ، کوهنوردی ، دو و دوچرخه سواری را نام برد . اما در این بین دو ، مادر همه ی ورزش ها , به راستی چرا انقدر محبوب است ؟

 

من

 

 

۱- با دویدن به صورت استقامتی ، سطح چربی بدن کاهش می یابد .

به عکس های زیر دقت کنید :

 

زن 

 

لندن ۲

 

 

این ها دوندگان حرفه ای استقامت و نیمه استقامت هستند . همه ی آن ها به واسطه ی سال ها دویدن و تمرین مداوم توانسته اند سطح چربی بدن خود را بسیار پایین بیاورند و به تفکیک عضلانی بالایی برسند . البته افراد عادی هیچ گاه با تمرینات معمولی و نهایتا ۲ ، ۳ بار در هفته و در حد سلامتی به این درصد چربی پایین و تفکیک بالا نمی رسند ! اما دویدن به همه کمک خواهد کرد تا در زمانی کوتاه بیشترین میزان چربی ممکن را بسوزانند و از تناسب ظاهری برخوردار شوند .

 

 

 

۲- ورزش های استقامتی باعث تقویت عضله ی قلب و بهبود جریان خون می شوند .

 

من ۲

 

با دویدن منظم ، توان هوازی بدن بالا رفته و به طبع آن قلب برای هر بار پمپ خون در بدن کار کمتری انجام می دهد . به همین دلیل است که ضربان قلب پایین آمده و جریان خون بهبود می یابد . این را می توان از رگ های قطور دوندگان فهمید ! اگر در برنامه ی ورزشی خود هیچ جایی به ورزش های استقامتی نمی دهید ، برای قلبتان هم که شده ، یک بار در هفته نیم ساعت بدوید .

 

 

 

۳- ورزش های استقامتی به تمدد اعصاب کمک می کنند .

 

دویدن تمدد

 

متخصصان معتقدند انجام ورزش های استقامتی به صورت منظم ، بر روحیات آدم ها هم تأثیر گذارند . صبر و شکیبایی بیشتر ، استقامت و اراده بالا ، بالا رفتن امید و انگیزه تنها بخشی از دستاورد های روحی و روانی دوی استقامت است ; علی الخصوص که در فضای باز و در طبیعت بدوید .

 

 

 

۴- تعریق باعث سم زدایی می شود .

 

عرق

 

تعریق به علت فعالیت های ورزشی باعث دفع سموم و مواد زائد از بدن شده و به این طریق بدن مقاوم تر می شود . همین طور مصرف بالای آب در حین یک جلسه ی تمرینی دو استقامت به فرآیند دفع سموم خون از طریق عرق کمک می کند . البته استحمام بعد از تمرین اکیداً توصیه می شود . تحقیقات نشان می دهد ، افرادی که ورزش های استقامتی می کنند کمتر دچار بیماری های مزمن می شوند و این به این علت است که فرآيند بهبود ( ریکاوری از بیماری )  در این بیماران سریع تر از سایرین انجام می پذیرد .

 

 

 

۵- دویدن باعث بالارفتن آمادگی جسمانی می شود .

 

امادگی

 

افرادی که مستمر می دوند ، از آمادگی جسمانی بالاتری برخوردارند و در مواقع ضروری بهتر به شرایط عکس العمل نشان می دهند . دویدن به تنهایی باعث رشد و بسط تارهای عضلانی شده و اگر با یک رژیم غذایی مناسب ترکیب شود ، توانایی ساخت یک بدن با چربی کم و درصد عضلانی مقبول را دارد .

 

 

پس اگر فکر می کنید وقت آن رسیده که بدن خود را به چالش بکشید و کمی چربی کم کنید و در عین حال قوی تر هم شوید ، بند کفش های خود را محکم تر ببندید و از همین فردا صبح شروع به دویدن کنید .

 

سایر مطالب خواندنی در گوپاس :

فعالیت های فوق برنامه ی دانشجویی : ورزش

چرا گرم کردن قبل از شروع تمرین ورزشی ضروری است ؟

لاغری با حلقه هولاهوپ

 

فایل های موجود در گوپاس :

مقایسه اثرات تمرینات مقاومتی و استقامتی بر شاخص‌های میگرن و کیفیت‌زندگی بیماران میگرنی

هر روز ۱۵ دقیقه پیلاتس

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*