ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

راهنمای افزایش فروش در گوپاس

راهنمای فروش در گوپاس
راهنمای افزایش فروش در گوپاس 2.68/5 (53.68%) 19 votes

شما با رعایت موارد زیر می توانید احتمال فروش فایلهای خود را افزایش دهید. هرچه تعداد فروش یک فایل بیشتر شود سایر کاربران به محتوای فایل شما اعتماد بیشتری کرده و برای خرید آن تشویق می شوند.

پس همواره سعی کنید در آپلود هر فایل، حداکثر دقت را به کار برده تا درآمد ماهانه خود را افزایش دهید.

 محتوای فایل

بدون شک اولین و مهم ترین عامل فروش یک فایل، محتوای آن است. اگر فایل شما محتوایی باکیفیت داشته باشد مسلما از فروش بالایی برخوردار خواهد بود. علاوه بر تاثیرگذاری کیفیت در فروش فایل های شما، منحصر به فرد بودن فایل نیز در افزایش  فروش آن بسیار موثر خواهد بود. هرچه تعداد فایلهایی که مشابه با فایل شما هستند در اینترنت کمتر بوده و یا موجود نباشند فایل های شما از استقبال بیشتری برخوردار خواهند بود و در نتیجه فروش فایل های شما بالاتر خواهد بود.

اما چه نوع فایل هایی از فروش بیشتری برخوردار هستند !!؟؟

فایل هایی را آپلود کنید که متعلق به خودتان هستند. مطمئنا اگر سری به هارد درایو کامپیوترتان بزنید خواهید دید در طول سالیان فایل های با ارزش زیادی تولید کرده اید که قابل استفاده برای دیگران هم هستند.  نمونه هایی از این دست فایل ها که تا کنون جز پرفروش ترین فایل های گوپاس بوده اند عبارتند از:

۱- جزوه های درسی، نمونه سوال و  حل التمرینها. همیشه دانشجویانی هستند که به دنبال جزوه های با کیفیت و خوش خط هستند. به خصوص اگر اساتید شما از اساتید معروف در یک درس به خصوص باشند. اگر از دانشجویان زرنگ هستید که میتوانید تمرینات یک منبع درسی را حل کنید، یا اگر قابلیت گردآوری جواب ها را دارید، این فرصت را از دست ندهید، تعداد زیادی از بازدیدکنندگان گوپاس به دنبال این گونه فایل ها هستند.

۲- مقالات، پروژه ها، پایان نامه ها، تحقیق های دانشجویی و گزارشات کار(کارآموزی، آزمایشگاه و کارگاه)

۳-فایلهای آموزشی

۴- قالب وب سایت و فایل های برنامه نویسی

۵-انواع فایل های گرافیک (بنر، پوستر، فوتوشاپ، کارت ویزیت و …)

۶- کتاب های نایاب

 عنوان فایل

از انتخاب عنوان های طولانی خودداری کنید. سعی کنید عنوانی انتخاب کنید که در عین خلاصه بودن، توضیح دقیقی از فایل شما باشد. ترجیحا از به کار بردن کلمات انگلیسی خودداری کنید.

به عنوان مثال، اگر آلبومی از تصاویر تهیه کردید به جای عنوان ” مجموعه ای از تصاویر ” یا ” ۲۰ تصویر زیبا ” و امثال این موارد، به طور دقیق موضوع تصاویر را دکر کنید : ” ۲۰ تصویر زیبا از کودکان ” – ” گلچین عکس های حرفه ای از طبیعت ”

تصویر فایل

برای آپلود هر فایل به ۲ نوع تصویر نیاز می باشد. تصویر کوچک  برای نمایش فایل شما در فهرست فایلها بوده و تصویر بزرگ در صفحه مربوط به توضیحات فایل نمایش داده می شود.بسیاری از کاربران از انتخاب تصاویر خودداری می کنند در حالی که عدم انتخاب تصویر برای فایلها، اثیر منفی بر فروش آنها خواهد داشت.

برای انتخاب تصویر مناسب به عنوان تصویر کوچک فایلهای خود  پیشنهاد می شود که

اگر فایل شما از نوع فایلهای متنی ( مثل پروژه و مقاله  ) و یا فایلهای غیر تصویری ( مانند نرم افزار و برنامه نویسی ) است برای تصویر کوچک، عنوان یا موضوع فایل خود را بنویسید. همانند عکس زیر :

۰b93d284b5f635a6a264a5de5df3423c

بدین ترتیب با یک نگاه می توان موضوع فایل شما را فهمید.برای تصاویر بزرگ این نوع فایلها نیز اگر از تصاویر موجود در مقاله و پروژه استفاده کنید و یا از محیط نرم افزار عکس بگیرید مطمئن باشید که احتمال فروش خود را تا حد چشمگیری افزایش خواهید داد زیرا مشتری با مشاهده عکس فایل، با اعتماد بیشتری اقدام به خریداری آن می نماید.

اگر فایل شما از نوع فایلهای تصویری ( مثل گلچین تصاویر،پاور پوینت و .. )می باشد :

استفاده از تصاویر فایل خود به عنوان تصویر کوچک برای مشتری جالب توجه بوده و  نسبت به محتوای فایل شما دید بهتری خواهد داشت. در غیر اینصورت از همان روش بالا (نوشتن موضوع فایل در عکس ) نیز می توانید استفاده نمایید.

برای تصاویر بزرگ هم حتما باید از چند نمونه از تصاویر موجود در فایل استفاده کنید.به تصویر زیر دقت کنید:

تصویر بالا مربوط به یکی از فایلهای کاربران در گوپاس با موضوع مجموعه نقاشی های مدرن با موضوع انسان است.متاسفانه بسیاری از کاربران برای فایلهای تصویری خود هیچ عکسی را به توضیحات فایل اضافه نکرده اند حال آنکه محتوای فایل آنها بصری است و مشتری با مشاهده نمونه هایی از  تصاویر داخل فایل، می تواند اقدام به خرید آن نماید.

۷۵۶be2615fd16897f8efe964bf1d4b80

 

توضیحات فایل

اگر چند فایلی که به فروش نرفته اند را مشاهده کنید در می یابید که در قسمت توضیحات فایل آنها توضیحی درباره این فایلها نوشته نشده است و یا توضیحاتی کوتاه و مختصر بیان شده است، توصیه می کنیم زمانی که در حال آپلود یک فایل هستید خود را در قالب خریدار فایل تصور کنید. اگر فایلی توضیحات کامل و جامع نداشته باشد آیا اقدام به خرید آن می کنید؟  پاسخ شما به احتمال زیاد منفی است. پس قسمت توضیحات را فراموش نکنید و آن را دست کم نگیرید.

حالا به چند فایل پر فروش همانند این فایلها توجه کنید. خواهید دید که این فایلها علاوه بر رعایت نکات گفته شده در بالا، از توضیحات بسیار کاملی نیز برخوردار هستند.

برچسب ها

برچسب ها یا همان کلمات کلیدی کمک بسیار زیادی می کنند تا فایل شما در گوگل قابلیت جستجو داشته باشد. پس تاثیر برچسب ها را در افزایش فروش جدی بگیرید. بهتر است  هنگام نوشتن برچسب برای فایل های خود، به این نکته توجه کنید که اگر فردی در اینترنت به دنبال فایلی مشابه فایل شماست چه کلمات و عباراتی را ممکن است در گوگل تایپ کند، آنها را در قسمت برچسب فایل های تان بنویسید. در انتخاب تعداد برچسب ها منطقی باشید، اگر تعداد برچسب ها خیلی زیاد باشد، فایل شما کم تر مورد توجه قرار میگیرد. توصیه ما به شما استفاده از ۳ تا ۱۰ برچسب می باشد.

 فایل خود را تبلیغ کنید

فایل های خود را در شبکه های اجتماعی یا وبلاگ شخصی خود تبلیغ کنید. هر چقدر فایل های شما بیشتر  دیده شود، احتمال فروش آن بالاتر خواهد بود. پس از  انتشار فایلتان در گوپاس به صفحه فایل بروید و با استفاده از دکمه های به اشتراک گذاری فایلتان را در شبکه های اجتماعی هم چون فیس بوک و تویتر به اشتراک بگذارید.  شما هم چنین میتوانید فایل تان را به دوستانتان ایمیل کنید. این امکان نیز برای شما فراهم شده است که با کپی کردن لینک کوتاه فایل و قراردادن آن در وبلاگ یا وب سایتان تعداد بازیدهای فایلتان را افزایش دهید.

با دوستانتان راجع به گوپاس صحبت کنید

با معرفی گوپاس به دوستان و آشنایان، تعداد بیشتری از گوپاس بازدید میکنند در نتیجه تعداد بازدید ها و فروش فایل های شما افزایش پیدا میکند.

امیدواریم که موارد بالا به شما کمک کند که همانند بسیاری از کاربران گوپاس درآمدهای بالایی را برای خود رقم بزنید. کافیست برای چند فروش اول فایل خود کمی تلاش کنید تا فروشهای بعدی با سرعت بیشتری و بدون تلاش شما انجام شود. در گوپاس کاربرانی هستند که با رعایت موارد بالا توانسته اند بدون هیچ گونه زحمتی درآمدهای میلیونی داشته باشند.

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*