ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

رتبه دندان پزشکی ایران در کل دنیا چقدر است؟ / رشد چشمگیر جامعه پزشکی ایران

رتبه دندان پزشکی ایران
Rate this post

همانطور که می‌دانید کم کم به زمان کنکور سراسری کارشناسی نزدیک می‌شویم. تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان در کنکور از رشته تجربی هستند. دانش آموزان این رشته با وجود داشتن حق انتخاب تقریبا زیاد برای درس خواندن در دانشگاه‌ها، همیشه بر سر سه رشته با یکدیگر رقابت دارند. خوشبختانه و یا متاسفانه ظرفیت سه رشته دندان‌پزشکی، داروسازی یا پزشکی بسیار کم است. در سال‌های اخیر دانش‌آموزان بیشتری به سمت خواندن دندان پزشکی روی خوش نشان داده‌اند. با توجه به این استقبال و تربیت سالانه چندین دندان پزشک در بهترین دانشگاه‌های کشور، رتبه دندان پزشکی ایران در کل دنیا چقدر است؟

رتبه دندان پزشکی ایران دوازدهم جهان است

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت اخبار خوبی برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در این رشته دانشگاهی، دانشجویان این رشته و مخصوصا جامعه پرشکی ایران به ارمغان آورد. وی بعد از اشاره به این موضوع مهم که بعد از پیروزی انقلاب کشور طی مدت زمان طولانی بیست سال به جایگاه علمی واقعی خود در جهان رسید، به رتبه دندان پزشکی ایران اشاره کرد.

رتبه دندان پزشکی ایران

وی همچنین به این موضوع مهم اشاره کرد که رتبه جمهوری اسلامی ایران از چهلم در سال ۲۰۰۲ به شانزهم در سال ۲۰۱۵ رسید. امیدواریم از نظر جایگاه تولید علم شاهد قرارگیری ایران در جمع ده کشور برتر دنیا باشیم.

به گفته دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت و بر اساس پایگاه داده‌ای اسکوپوس، کشور عزیزمان توانسته رتبه نوزدهم دنیا را در حوزه پزشکی به خود اختصاص دهد. اگر بخواهیم به تفکیک رشته‌های پزشکی صحبت کنیم باید به رتبه دندان پزشکی ایران اشاره کنیم که پیشرفت‌های فراوانی داشته است. اکنون کشور ما در دندان پزشکی در جایگاه دوازدهم دنیا قرار دارد که به نوبه خود بی‌نظیر است. کشور ترکیه به عنوان رقیب اصلی و همسایه ایران در رتبه نهم دنیا قرار دارد. امیدواریم در این رشته بسیار مهم و ضروری از زیر شاخه‌های پزشکی نیز کشورمان به جمع ده کشور برتر در دنیا اضافه شود.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*