ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

قوانینی برای نوشتن یک رزومه قوی و تاثیرگذار (قسمت اول)

رزومه
قوانینی برای نوشتن یک رزومه قوی و تاثیرگذار (قسمت اول) 5.00/5 (100.00%) 1 vote

داشتن یک رزومه قوی، لازمه در اولویت قرار گرفتن نزد یک کارفرما است. نوشتن یک رزومه خوب علاوه بر مهارت، به ذوق و سلیقه شخصی بستگی دارد. وقتی می‌خواهید علاقه خود به پیوستن به یک اداره و یا نشستن بر یک منصب خاص را نشان دهید و یا به درخواست یک نهاد و یا شرکت به منظور استخدام نیروی جدید پاسخ بدهید، باید رزومه ارائه کنید. ممکن است فردی دارای سابقه علمی – دانشگاهی زیادی باشد اما به خاطر عدم قرار دادن آن‌ها در یک چهارچوب مناسب نتواند توجه صاحب کار را جلب کند.

نوشتن رزومه به سلیقه احتیاج دارد

رزومه مشخصات و سوابق حرفه‌ای یک نفر به شمار می‌آید. مقصود از ایجاد چنین چیزی این است که، كارفرما با خواندن آن به صورت چکیده به اطلاعاتی درباره فرد متقضی دست پیدا کرده و از آن مهمتر، به مهارت‌ها و میزان سواد وی پی ببرد. کارفرما همچنین دوست دارد با خواندن آن از تجربیات فرد باخبر شده و در کل لیاقت وی برای قرارگیری در منصب و موقعیتی خاص را بررسی کند.

نوشتن رزومه

تمیز بودن ظاهر آن بسیار مهم است. برخی افراد به صورت لیست وار و پشت سر هم میزان سواد و دانش، تجربیات و توانایی‌‎ها و مهارت‌هایشان را لیست می‌کنند، بدون اینکه ظاهر آن را مرتب کنند و دستی به سر و روی نوشته بکشند. اگر قرار است این نوشته را به صورت کاغذی ارسال کنید، بهترین نوع کاغذ را انتخاب کرده و به هیچ عنوان اجازه ندهید خط خوردگی در آن وجود داشته باشد. در صورت اشتباه نوشتن دست به دامن لاک غلط گیر نشده و یک نوشته جدید ایجاد کنید.

به صورت خلاصه صحبت کنید. برخی افراد در همان ابتدای نوشته شروع به قصه پردازی می‌کنند و یا به میزانی درباره یکی از قابلیت‌های خود حرف می‌زنند که حوصله کارفرما را سر می‌برند و سبب می‌شوند آن‌ها بدون مطالعه روزمه به صورت کامل، به سراغ مورد بعدی بروند. در قسمت‌های بعدی بیشتر در این باره توضیح می‌دهیم.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*