ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

رفع یک ایراد آزاردهنده در نسخه جدید گوگل کروم

۱۰۲۴px-Chrome_Logo
Rate this post

به نظر نمی رسد غالب کاربران اینترنت از مرورگری جز فایرفاکس و کروم ( و البته سافاری) استفاده کنند، به طوری که هر دسته از کاربران تعصب خاصی بر روی یک مرورگر داشته و تنها آن را برای مصارف تخصصی (برنامه نویسی) و یا عادی (مرور وب) خود مورد استفاده قرار می دهند.
پیشتر شاهد یک ایراد بسیار مزاحم در گوگل کروم بودیم که از قرار معلوم گوگل در جدیدترین بروزرسانی این مرورگر قرار است تا این مشکل را برای همیشه از میان ببرد.

پیشتر امکان استفاده از کلید Backspace به عنوان دکمه‌ی میان‌بر برای کاربران مهیا بود تا از این طریق به صفحه پیشین خود بازگردند، اما از این پس چنین امکانی وجود نخواهد داشت.
این خصیصه سبب می شد تا تنها با فشار یک دکمه‌ی اشتباه درست زمانی که قصد پاک کردن حرفی تایپ شده در مرورگر را داشتید، کل اطلاعات وارد شده در صفحه مانند اطلاعات وارد شده در یک فرم از دست برود!
به عبارت دیگر اگر قسمت متمرکز مرورگر ویرایشگر متن با فیلدی برای گرفتن متن نبود در حالی که شما دکمه Backspace را میفشردید، با چنین مشکلی برخورد می کردید، حال اطلاعات از دست رفت می توانست یک فرم حاوی اطلاعات شخصی باشد یا یک مطلب ۱۰۰۰ کلمه ای نوشته شده!

گوگل شکایات بسیار زیاد کاربران از این خصیصه را دلیل اعمال این تغییر عنوان کرده است، حال آنکه کاربران مشتاقی که به دنبال بازگشت این ویژگی هستند با استفاده از یک افزونه‌ی کروم می‌توانند از دکمه‌ی Backspace مانند گذشته برای بازگشت به عقب استفاده کنند.

مطالب مرتبط:

لگو های شرکت گوگل(حدود ۲۰۰ لگو)

۱۰ اشتباه خطرناک در بازاریابی اینترنتی

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*