ads

بهمن ۱, ۱۳۹۶

روش‌هایی برای کنترل عصبانیت (قسمت سوم)

Angry Human (1)
Rate this post

خشم حسی است که از درون انسان را می‌سوزاند، برای همین شدیدا باید با آن مبارزه کنیم. افراد حین عصبانیت دست به کارهایی می‌زنند که یک عمر پشیمانی برای آن‌ها به دنبال دارد. بعد از راه‌هایی که در قسمت اول و قسمت دوم برای جلوگیری از بیرون ریختن خشم و کنترل آن عنوان کردیم، باید کارهای زیر را نیز انجام دهید.

صحبت کردن (و نه داد زدن) را حین عصبانیت فراموش نکنید

شاید این موارد به نظر شما فقط در کتاب‌ها خوب باشند و در عمل کارایی نداشته باشند، اما باید بدانید تمامی این راهکارها پشتوانه علمی داشته و بعد از مطالعه بر روی هزاران نفر کارایی آن‌ها تضمین شده است. کشیدن نفس عمیق یکی از مهمترین کارهایی است که حین عصبانیت باید انجام بدهید. برای اینکار کافی است نفس خود را به داخل ریه داده و سپس برای ۴ ثانیه صبر کنید و سپس بازدم کنید. این کار علاوه بر رساندن اکسیژن به مغز یک فایده دیگر نیز دارد.

حین عصبانی شدن، تنها به دلیل تصمیمات آنی که می‌گیریم حرف‌هایی ناشایست زده و یا کارهای خلاف عرف انجام می‌دهیم. وقتی شما برای چند بار به صورت ۴ ثانیه ۴ ثانیه نفس عمیق می‌کشید، از آن حالت بدون کنترل ابتدایی حین خشمگین شدن خارج شده و دیگر به صورت غیر ارادی کار اشتباهی انجام نخواهید داد.

Angry Human (2)

گفتگو با یک فرد امین از دیگر راه‌هایی است که به خواباندن خشم شما کمک می‌کند. به لطف در دسترس بودن گوشی، خوشبختانه نیازی نیست تا یک دوست را وقت و بی‌وقت حین عصبانی شدن به بیرون بکشید، چون احتمالا تا زمان انجام این دیدار کار از کار گذشته است. بهتر است خیلی سریع گوشی را برداشته و با یک دوست صمیمی تماس بگیرید.

مطلب گفته شده در قسمت دوم را فراموش نکنید. چیزی به اسم بیرون ریختن خشم وجود ندارد و راهکار صحیح، فرونشاندن خشم است. پس بعد از تماس، با صدای بلند حرف نزده و به مخاطب آن سوی تماس تندی نکنید. حرف زدن، راهکاری است که سبب فرونشاندن عصبانیت می‌شود. این مکالمه ممکن است به قدری گرم بگیرد که به کل دلیل عصبانی شدن خود و بهانه‌ای که به خاطر آن اقدام به برقراری تماس کردید را فراموش کنید. با توجه به اهمیت کنترل خشم و ضرورت آن برای داشتن سبک زندگی سالم، در مطالبی دیگر بیشتر به آن می‌پردازیم.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

2 نظرات

ارسال یک دیدگاه.

*