ads

دی ۳۰, ۱۳۹۶

چگونه انعطاف پذیری خود را افزایش دهیم

انعطاف پذیری
چگونه انعطاف پذیری خود را افزایش دهیم 3.00/5 (60.00%) 4 votes

با مرور زمان و در طی رشد سنی مان متوجه می شویم که انعطاف پذیری بدنمان کاهش یافته. گاهی اوقات پس از یک خواب طولانی و عمیق متوجه میشویم که نمی توانیم به اندازه ی معمول حرکت کنیم و یا در قسمت شانه و گردن خود احساس درد میکنیم. خوشبختانه راه هایی وجود دارد که ما میتوانیم با استفاده از آن روش ها انعطاف پذیری بدن خود را بازیابیم و یا حتی آن را افزایش دهیم. انعطاف پذیری به گردش خحون ما کمک میکند و ضامن سلامت عضلات میشود و قدرت تحمل جسمی و روحی ما را افزایش میدهد. تمرینات انعطاف میتوانند باعث پیش گیری از پوکی استخوان و آرتروز شوند. افزایش انعطاف پذیری به تمرین روزانه و کشش عضلات و مفاصل نیاز دارد.

۸۷۷۹۶۹۵۱۱۸۵۵۹۶۰۶۶۵۴۵

۱- قبل از انجام حرکات کششی بدن خود را گرم کنید

بسیاری از افراد حرفه ای تاکیید میکنند که مشش دادن به ماهیچه های سرد باعث ایجاد صدمه و درد در آن ها میشود. برای گرم کردن خود میتوانید از تمرینات آسان ایروبیک مانند راه رفتن سریع استفاده کنید، کمی بدوید و دوباره خود را با راه رفتن سرزیع آرام کنید.

۲- در طول انعطاف زدن آرامش داشته باشید

شما باید در حین انعطاف زدن آرامش داشته باشید یعنی بر روی عضلا و مفاصل خود اعمال زور نکنید. خود را در موقعیتی قرار ندهید که احساس درد کنید. در حین انعطاف زدن نفس های عمیق بکشید و سعی کنید آرام باشید.

۳-هر روز تمرینات را انجام دهید

اگر نمی توانید که هر روز تمرینات کششی را انجام دهید حداقل در هفته شش بار آن ها را انجام دهید. هر تمرین را در هر دوره حداقل برای بیست ثانیه انجام دهید. بهترین زمان برای انجام تمرینات ورزشی یا در کل بهترین زمان برای ورزش کردن در اولین ساعاتی است که شما از خواب صبح گاهی بیدار میشوید اما انجام دادن حرکات ورزشی در زمان های دیگر هم مفید خواهد بود  اما توصیه میشود که قبل از خواب ورزش نکنید زیرا باعث میشود که ساعت خواب شما اوتوماتیکلی به تاخیر بیفتد.

۴- یوگا 

یوگا یک ورزش آرامش بخش با قدمت تاریخی است که حرکات کششی فراوانی دارد. این ورزش غلاوه بر اینکه انعطاف پذیری شما را افزایش میدهد بیاعث آرامش یافتن و پیش گیری از انواع بیماری ها میشود. در حال حاضر یوگا در تمامی نقاط جهان استفاده میشود و این نشان دهنده ی کیفیت و تاثیر گذاری بالای این ورزش است.

مقالات مرتبط:

مجله نیویورکفا (نیویورکر فارسی) شماره سوم

پایان نامه بررسی تاثیر زنگ ورزش بر روی سلامت روانی دانش آموزان مقطع پنجم ابتدایی

پایان نامه بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان دختر مقطع متوسطه

تحقیق ورزش دو و میدانی

مقاله ای جامع در مورد ورزش بدمینتون ۲۷ صفحه دانشجویی

مقایسه اثرات تمرینات مقاومتی و استقامتی بر شاخص‌های میگرن و کیفیت‌زندگی بیماران میگرنی

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط