ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه به حفظ محیط زیست کمک کنیم

محیط زیست
چگونه به حفظ محیط زیست کمک کنیم 5.00/5 (100.00%) 1 vote

اکنون توجه افراد و نهاد های بزرگ به مسئله مهمی به نام آلودگی محیط زیست بشر جلب شده. همه ما درک میکنیم که هر چیزی بر روی کره زمین فنا پذیر است و ما برای به دست آوردن هر چیزی ملزم به پرداخت هزینه هایی هستیم . در واقع این دنیای ما میلیون ها رویا و یک کره برای زندگی است و ما موظفیم که از آن برای نسل های آتی محافظت کنیم، حتی ممکن است که خطر نزدیک تر باشد و زندگی آینده ما را تهدید کند. ما هم اکنون شاهد کاهش ذخایر آب  و گرمی بیش از حد هوا و انقراض حیوانات هستیم. اگر اینطور پیش برود نسل یعدی که منقرض میشود بشر خواهد بود. رعایت نکات زیر علاوه بر اینکه باعث حفاظت بهتر از محیط زیست میشود به کاهش هزینه های زندگی هم کمک مینماید.

yh6u7yki

۱- عادت های روزانه خود را تغییر دهیم

هر آنچه که با برق کار میکند و مابه آن نیازی نداریم را از برق بکشیم، وسایل برقی در خالت انتظار نیز برق مصرف میکنند. در طول روز از نور خورشید استفاده کنیم و برای به دست آوردن نور به جای متوصل شدن به لامپ پرده ها را کنار بزنیم و پمجره ها را بازکنیم. برای جلوگیری از، ازدست رفتن هوای سرد یا گرمی که سیستم های تهویه ایجاد میکنند درز ها را ببیندیم و زمانیکه هوا معتدل است از سیستم تهویه استفاده نکنیم. در زمستان به جای متوسل شدن به بخاری از لباس گرم استفاره کنید، یا بهتر است که در یک کلام و خیلی خلاصه بگوییم : از اصراف بپرهیزیم خداوند اصراف گران را دوست ندارد.

۲- توجه به ساعت های اوج مصرف

در ساعت های اوج مصرف که از ساعت سیزده تا  هفده و مجددا از ساعت نوزده تا بیست وسه است ( ممکن است در شهرستان ها و یا کشور های متفاوت ساعت اوج مصرف متفاوت باشد.) از وسایل برقی کم تر استفاده کنیم و استفاده از وسایلی مانند اتو و یا لباس شویی و… را به ساعات اولیه و یا پایانی روز موکول کنیم. جالب است بدانید که مصرف برق در این ساعات در کنتر های برق دو برابر قیمت عادی برق در ساعت های دیگر محسوب میشود.

۳- وسایل سالمی که به آن ها نیازی نداریم را به جاید دور ریختن ببخشیم و یا بفروشیم

همه ما وسایلی را در منزل داریم که از آن ها استفاده نمی کنیم ممکن است همین وسیله یا وسایل به کار فرد دیگری آید برای جلوگیری از ساخت مجدد این وسایل میتوان آن ها را به دیگران بخشید و یا اینکه کمی اقتصادی عمل کنیم و آن ها را بفروشیم. هم اکنون فروش این وسایل خیلی آسان شده همه ما گوشی های هوشمندی را در اختیار داریم که میتوان با استفاده از نرم افزار های فروش جمعی  وسایل خود را به فروش بگذاریم.

مقالات مرتبط:

پرسشنامه رضایتمندی روستاییان از مدیریت محلی، پرسشنامه رضایت از شورای اسلامی روستا و دهیاری

دانلود گزارش کارآموزی کارخانه پلی اتیلن

پایان نامه انرژی های پاک و تجدید پذیر

بررسی رابطه بین سبک اسناد و سلامت روانی در بین دانشجویان

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*