ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

چگونه از خود مراقبت کنیم

duyjyj
چگونه از خود مراقبت کنیم 5.00/5 (100.00%) 1 vote

آیا شما تا به حال واژه مراقبت های شخصی یا self care را شنیده اید؟ این واژه برای اکثر ما نا آشناست زیرا که ما فراموش میکنیم به فکر خودمان باشیم. خود را بیش از حد درگیر کار و یا مراقبت از دیگران میکنیم. مراقبت های شخصی یعنی اینکه به خودمان اهمیت دهیم. اعتماد به نفس داشته باشیم، از جسم و روح خود محافظت کنیم، به زندگی امیدوار باشیم و از زندگی خود لذت لازم را ببریم. مراقبت شخصی یعنی اینکه خود را به گونه ای پرورش دهیم که یک فرد ایده آل و یا فوق ایده آل شویم. مهم نیست که چند سال دارید یازده سال یا پنجاه و پنج سال.

rtfyghG

۱- قدم اول آرامش

در یک محیط آرام بنشینید و در افکار لذت بخش قوطه ور شوید. اندیشه های خود را دسته بندی کنید. در این زمانی که برای کسب آرامش  اختصاص میدهید از فکر کردن به کار و اینکه فلان شخص فلان کار را با من کرد دست بردارید. به چیزهایی که دوست دارید فکر کنید. یا اگر دور کردن افکار ناراحت کننده برای شما سخت است به نوستن روزنوشته و یا دلنوشته بپردازید. این کار آرامشی عجیب در انسان ایجاد میکند زیرا مقداری از افکار مزاحمش از او دور میشوند و یا کم تر میشوند.

۲- خودتان را به خوبی بشناسید

بر روی یک قطعه کاغذ درباره نکات مثبت خودتان بپردازید. درباره موفقیت هایتان، استععدادهایتان، بهترین دوستانتان، رنگ مورد علاقه تان و یا حتی بهترین لحظات عمرتان را یاداشت کنید. خواهید دید که چه احساس خوبی را در شما ایجاد خواهد کرد. اگر چیز های کمی نوشتید نگران نباشید. این از وی اعتماد به نفس پایین شماست هیچ کسی وجود ندارد که قابلیت ها و یا لحظات زیبای کمی داشته باشد. اگر یم طومار نوشتید مغرور نشوید. غرور آفت بزرگی است. به جای غرور خدای خود را شکر گویید.

۳- یک لیست از نکات بد

یک لیست از خصوصیات اخلاقی بد خود تهیه کنید. اگر فرد خجالتی نیستید از دیگران کمک بگیرید. این به شما کمک میکند که بتوانید خود را بهتر بشناسیید و از شر عادت های بد خود که زندگی را برایتان سخت تر میکند رها شوید.

مقالات مرتبط:

پایان نامه بررسی تاثیر رنگها بر روی یادگیری و آموزش کودکان مقطع اول ابتدایی

پایان نامه رابطه تک فرزندی و اختلالات روانی

پایان نامه بررسی رابطه ویژگی های شخصیتی و سلامت روان در بین دانش آموزان مقطع دوم دبیرستان

 

بررسی نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

پایان نامه بررسی رابطه پرخاشگری و پیشرفت تحصیلی در بین دانش آموزان مقطع ابتدایی

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*