ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

چگونه چاق شویم؟ روش های چاق شدن و افزایش وزن (قسمت دوم)

روش های چاق شدن
چگونه چاق شویم؟ روش های چاق شدن و افزایش وزن (قسمت دوم) 5.00/5 (100.00%) 1 vote

در اولین قسمت روش های چاق شدن به دلیل و اهمیت افزایش وزن برای برخی افراد اشاره کردیم. اگر این مطلب را مطالعه نکرده‌اید حتما ابتدا سری به آن بزنید تا به این ترتیب در جریان مطالب گفته شده در این قسمت نیز قرار بگیرید، چون ادامه مراحل ذکر شده در قسمت اول هستند. در آخرین بخش قسمت قبلی به اهمیت ورزش اشاره کردیم، به همین دلیل در دومین قسمت نیز کار را با تاکید بر اهمیت همین کار آغاز می‌کنیم.

بدنسازی را در دستور کار قرار دهید

منظور از بدنساری استفاده از سنگینترین وزنه‌های برای افزایش اندازه دور بازو نیست! از دمبل‌های کوچک گرفته تا کار با دستگاه‌های وزنه برداری همه به نوعی بدنسازی محسوب شده و به سوختن غذاهای زیاد مصرف شده کمک می‌کنند. همانطور که در مطلب قبلی به آن اشاره کردیم، قصد ما ازدنبال کردن روش های چاق شدن زشت شدت هیکل و همچنین ایجاد دردسرهایی برای خود اعم از بروز مشکلات قلبی به دلیل افزایش چربی نیست، به همین دلیل هرگز نباید اهمیت ورزش و مخصوصا بدنسازی را فراموش کنید.

روش های چاق شدن

در صورت تبدیل نکردن غذای جذب شده به عضله، تمامی آن‌ها به صورت چربی اضافه انباشه خواهند شد. اگر فرصت رفتن به باشگاه به صورت روزانه را ندارید، چند جلسه حرکات ساده و قابل انجام دادن در خانه را با مربی تمرین کنید و سپس در خانه به ورزش ادامه دهید.

خود را به صورت مرتب وزن کنید

در انجام این کار نیز باید تعادل را رعایت کنید. احتیاح نیست تا روزی دو بار خود را وزن کنید، بلکه تنها کافی است آخر هر هفته خودتان را وزن کنید. با مشاهده بالا رفتن عدد به میزان کم و یا حتی پایین‌تر آمدن آن به دلیل شروع ورزش نگران نشوید، چون در ابتدای کار قرار دارید. هرگز انتظار نداشته باشید به یک باره ۴ تا ۵ کیلوگرم به وزن شما افزوده شود. افزایش وزن به میزان ۱ کیلو تا ۱ و نیم کیلو در هفته طبیعی است. اگر وزن شما بیشتر از ۴ الی ۵ کیلو در هر ماه در حال افزایش است، یعنی به جای رسیدن به تناسب اندام در حال انباشه کردن چربی اضافی و مضر در بدن خود هستید و باید برنامه خود را تغییر دهید.

توسعه برنامه ها و روش های چاق شدن

یک نکته مهم در اینجا وجود دارد. اگر بعد از گذشت مدت زمانی مشخص مثلا دو هفته، با وجود خوردن زیاد و ورزش به صورت مرتب وزن شما ثابت ماند و بالا نرفت، باید به دنبال توسعه برنامه ها و روش های چاق شدن باشید، به این معنی که می‌بایست به رژیم غذایی خود مجددا ۲۵۰ کالری بیفزایید و به همین ترتیب، هر دفعه که طی دو هفته وزن اضافه نکردید، دوباره ۲۵۰ کالری اضافی به رژیم مصرفی‌تان اضافه کنید.

در تمامی روش های چاق شدن نکات جزیی وجود دارند که در صورت رعایت آن‌ها در طولانی مدت، به جای سود بردن ضرر خواهید کرد. فعلا برای چاق شدن مطالب گفته شده در این دو قسمت را دنبال کنید تا به به زودی قسمت سوم و نهایی روش های چاق شدن را نیز بررسی کنیم.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*