ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

زبان فارسی به اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام اضافه شد

اینستاگرام
Rate this post

اینستاگرام از بیش از ۳۰ زبان مختلف در برنامه موبایل خود پشتیبانی می‌کند. با این حال فارسی و عربی تا چند روز پیش جزو آن‌ها نبود. این شرکت به تازگی زبان عربی و فارسی را به فهرست زبان‌ های مورد پشتیبانی در شبکه اجتماعی خود اضافه کرده است. اما چرا تا امروز از این زبان‌ ها پشتیبانی نمی‌شد؟ آیا باز هم بحث تحریم و عدم توجه به کاربران فارسی زبان در میان است؟ پاسخ خیر است!

دلیل سخت بودن پشتیبانی از زبان فارسی

برخلاف بسیاری از زبان‌ های دنیا که از بیشتر مهمترین آن‌ها در اینستاگرام پشتیبانی می‌شود، زبان های عربی و فارسی به صورت راست به چپ نوشته می‌شوند. در حالی که چینش بیشتر زبان‌ ها همچون انگلیسی و سایر چپ به راست است. پس برای پشتیبانی از چینش حروف راست به چپ، اینستاگرام مجبور بود به طور کامل فرمت اپلیکیشن خود را تغییر بدهد. همین موضوع سبب سخت شدن کار شده بود و فارسی و عربی دیرتر از سایر زبان‌ها به این شبکه اجتماعی اضافه شدند.

اینستاگرام اعلام کرد به زودی، تعداد بیشتری از زبان‌ های مورد استفاده در منطقه منا را به اپلیکیشن خود اضافه خواهد کرد. برای امکان نوشتن متن فارسی به حالت چینش صحیح به روزرسانی مربوط به این برنامه را از گوگل پلی استور برای اندروید و یا اپ استور برای آی او اس دریافت کنید.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*