ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

زمات اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی سال ۱۳۹۶ مشخص شد

کنکور سال ۱۳۹۶
Rate this post

آزمون سراسری مقطع کارشناسی، شاید از نظر علمی در سطح المپیادها نباشد، اما باید آن را مهمترین مسابقه علمی در کشور دانست. با توجه به جمعیت بسیار زیادی که همه ساله در آن شرکت می‌کنند، آن را بزرگترین ماراتن علمی کشور خطاب کرده‌اند. در سال جاری، این آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ پانزدهم و شانزدهم تیر ماه برگزار شد.

در این آزمون، نهصد و سی هزار و دویست و هشت داوطلب در سیصد و هفتاد و دو شهرستان و چهارصد و هفتاد و هشت حوزه امتحانی به رقابت با یکدیگر پرداختند. جالب است بدانید به جز این حوزه‌های امتحانی، بیست و هفت حوزه دیگر نیز وجود داشتند که محل برگزاری آن‌ها در بیست و سه کشور دیگر به جز ایران بود.

اعلام نتایج اولیه یک ماه بعد از برگزاری آزمون

مشاور عالی رییس سازمان سنجش، چندی پیش از اعلام نتایج اولیه تا یک هفته دیگر خبر داد. بر اساس گفته‌های این مقام مسئول، نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۱۳۹۶ در ساعت هجده روز یکشنبه پانزدهم مرداد ماه بر روی وب سایت این مرکز قابل مشاهده خواهند بود. افرادی که در کارنامه با عنوان مجاز معرفی شوند، خواهند توانست از چهار روز بعد یعنی پنجشنبه نوزدهم مرداد ماه برای انتخاب رشته اقدام کنند.

از قرار معلوم دفترچه انتخاب رشته این آزمون پیش از اعلام نتایج اولیه بر روی وب سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبان می‌توانند از روز یازدهم مرداد این دفترچه را از وب سایت سازمان سنجش به صورت PDF و از روز شانزدهم همین ماه از باجه‌های روزنامه‌فروشی به صورت کاغذی تهیه کنند. مهلت انتخاب رشته تنها چهار روز بوده و بعد از آغاز در روز نوزدهم، در روز بیست و سوم مرداد به پایان خواهد رسید.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*