ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

ساخت حسگرهای فوق حساس با الهام از عنکبوت

حسگرهای فوق حساس
Rate this post

محققان در کره جنوبی توانستند با توجه به اندام بسیار ظریف و حساس عنکبوت حسگرهای فوق حساس طراحی کنند.

این محققان از تمامی حرکات و ارتعاشات بسیار ضعیف اندام های لیریفرم عنکبوت که قادر به لمس و شناسایی محیط بوده و سیگنالهای عصبی را ارسال می کنند الهام گرفته اند و با استفاده از لایه‌های پلاتینیوم و پلیمر نرم و با عبور دادن جریان برق از میان آنها، شکاف‌های لیریفرم عنکبوت را بازسازی نمودند که با هر تغییر کوچکی در اندازه شکاف های ساخته شده این شکاف‌ها، باعث ایجاد مقاومت الکتریکی شده که این امر امکان اندازه گیری ارتعاشات بسیار ضعیف را فراهم می کند.

به گفته این محققان این فناوری کاربردهای فراوانی را بدنبال خواهد داشت و می توان از آن در ساخت مچ بندهایی جهت تشخیص ارتعاشات ضعیف قلب و در نتیجه آن بررسی عملکرد قلب استفاده نمود.

هم چنین با استفاده از این حسگرهای فوق حساس قادر خواهند بود تا ارتعاشات تارهای صوتی انسان را تشخیص و شناسایی نمایند که می توان در درمان افرادی که قادر به صحبت کردن نیستند از آن بهره گرفت.

علاوه بر این ساخت تونرهای تجهیزات موسیقی نیز با بهره گیری از این فناوری میسر خواهد بود که موجب می شود تمامی صداهای ضعیف را شناسایی و دریافت نمایند.

محققان معتقدند که این کاربردها تنها بخشی از کاربردهای حسگرهای فوق حساس تولید شده است و در آینده شاهد بهره برداری هرچه بیشتر از این فناوری خواهند بود.

 

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*