ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

چگونه سرمایه زیادی به دست بیاوریم؟

چگونه سرمایه زیادی به دست بیاوریم؟
Rate this post

علم بهتر است یا ثروت؟ این سوالی است که در تمامی تاریخ وجود داشته و بزرگان همواره از افراد جوانتر پرسیده‌اند. واقعیت این است که فارغ از بهتر بودن هر یک که کاملا بسته به نظر شخصی هر فرد دارد، برای رسیدن به بخش‌هایی از علم به سرمایه نیاز است. به عنوان نمونه یک شیمی دان برای موفقیت در رشته خود و کسب تجربه احتیاج به انجام آزمایش دارد، آرمایشاتی که انجام آن‌ها بدون وجود سرمایه امکان پذیر نیست.

کسب سرمایه مهم است ولی نه از هر راهی!

اهمیت سرمایه و پول زیاد مشخص است و هیچ فردی و با هیچ منطقی نمی‌تواند آن را رد کند. اما برای کسب سرمایه باید چه کارهایی انجام دهیم؟ هر یک از بزرگان و افراد برجسته و ثروتمند دنیا روشی متفاوت برای این کار عنوان می‌کنند. در ادامه به کلیدی ترین نکته برای کسب سرمایه اشاره می‌کنیم

rich-man (1)

ولخرجی را فراموش کنید

منظور از ولخرجی هزینه کردن مازاد مصرف طبیعی است، بدون این که فرد نیازی به آن داشته باشد. ولخرجی یک عادت است که کم کم در یک انسان ریشه دوانیده و ممکن است تا جایی پیش برود که هست و نیست یک فرد را به باد بدهد. افراد زیادی هستند که با وجود در آمد بالا و حقوق بسیار عالی و ثابت همیشه دارای کسری بودجه هستند و نمی‌توانند هزینه‌های خود را مدیریت کنند، چون عادت کرده‌اند که هر چیزی که به چشم و یا ذهنشان می‌آید را بخرند، خواه آن را لازم داشته باشند یا خیر.

بهتر است همیشه یک لیست از مهمترین احتیاجات خود را تهیه کرده و همواره آن را در گوشی و یا سالنامه و دفترچه یادداشت خود نگه دارید. این آیتم‌ها را بر اساس اهمیت و قیمت آن‌ها مرتب کنید و دانه دانه آن‌ها را تهیه کنید. خود را مجبور کنید تا هیچ چیزی را که خارج از این لیست است خریداری نکنید. با این کار هر شیئی را با تفکر به لیست وارد خواهید کرد.

چگونه سرمایه زیادی به دست بیاوریم؟

برای خود سقف خرید داشته باشید

بهترین پیشنهاد برای حفظ سرمایه خرید از مراکز خرید است. چون همه فروشگاه‌ها و محصولات در یکجا متمرکز شده‌اند، با هر بار مراجعه به آن‌ها می‌توانید تعداد زیادی از اقلام موجود در لیست ضروریات خود را خریداری کنید. البته باید به خرید از لیست پایبند باشید، چون تنوع محصولات موجود در فروشگاه‌های بزرگ واقعا برای برخی افراد وسوسه‌کننده است.

در انجام این کار شک نکنید، کمتر از ۱ درصد افراد سرمایه‌دار طی شب پولدار شده‌اند و فرآیند ثروتمند شده سایر آن‌ها سال‌ها طول کشیده است. نکته اینجاست که همه آن‌ها همین موارد کوچک را رعایت کرده‌اند. تکنیک‌های پولدار شدن بی‌شمارند، اما مهمترین آن‌ها مدیریت در دخل و خرج است که در این مطلب به آن اشاره کردیم. همین الان لیست خریدهای ضروری خود را ایجاد کنید تا در مطالب بعدی به سایر شیوه‌های کسب سرمایه اشاره کنیم.

 

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*