ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

سفر به گرگان را در برنامه تابستان خود قرار دهید

گرگان
Rate this post

ممکن است به فکر سفر به خارج از کشور فقط برای دیدن مناطقی جدید افتاده باشید، اما این فکر کاملا بی‌انصافی است! کشورمان ایران مملو از مناطق طبیعی و آثار باستانی مختلف است که مطمئنا تعداد بسیار بسیار زیادی از آن‌ها را هنوز ندیده‌اید. در تابستان برخلاف عید و زمستان، باید به فکر سفر به شهرهایی باشید که در شمال و شمال غربی کشور قرار دارند، چون در تابستان امسال، هوا از سال‌های قبل کمی گرمتر به نظر می‌رسد. یکی از بهترین شهرها برای سفر گرگان است.

شهر شمالی گرگان

سفر به شمال کشور که متشکل از سه استان مازندان، گیلان و گلستان است چیزی عجیبی نیست و از دوران قدیم در برنامه ایرانی‌ها قرار داشته است. در این بین، بیشتر مازندران و شهرهای آن در کانون توجه بوده و مخصوصا کمتر به استان گلستان و شهر مرکزی آن یعنی گرگان توجه شده است.

گرگان

این شهر در بخش جنوبی گلستان قرار داشته و از شمال به دو شهرستان آق قلا و ترکمن و از جنوب به استان سمنان متصل می‌شود. از نظر ساختار طبیعی، باید گرگان را به سه ناحیه جلگه‌ای، کوهپایه‌ای و کوهستانی تقسیم کرد. درست به همین دلیل است که طبیعت‌گردان و عاشقان محیط ریست نباید سفر به این شهر و گردش در محیط طبیعی زیبای آن را از دست بدهند.

گرگان

تعداد زیادی از تاریخ‌دان‌ها اعتقاد دارند یکی از مناطقی که آریایی‌ها بعد از سفر به ایران در آن سکونت پیدا کردند گرگان کنونی بوده است. البته این شهر تا سال ۱۳۱۶ با نام استرآباد شناخته می‌شد و در زمان‌های قدیم، در زبان عربی جرجان خطاب می‌شد. در نهایت باید به سابقه تمدن ۶ هزار ساله این شهر اشاره کنیم که نشان می‌دهد علاوه بر طبیعت‌گردان، شهری ایده‌آل برای دوست‌داران تاریخ قدیم ایران است. در مطالبی دیگر بیشتر درباره مکان‌های دیدنی و مخصوصا طبیعت‌گردی این شهر توضیح داده و آن‌ها را معرفی می‌کنیم تا بعد از سفر به گرگان بدانید دقیقا باید به کجا بروید.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*