ads

اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷

چگونه مثبت اندیشی را برای هر روز خود ایجاد کنیم

مثبت اندیش
چگونه مثبت اندیشی را برای هر روز خود ایجاد کنیم 5.00/5 (100.00%) 1 vote

راه هایی برای تمرین مثبت اندیشی

تقریبا همه ما شنیده ایم که “طرز فکر ما زندگی ما را میسازد “ولی تنها دانستن این موضوع کافی نیست و باید آن را وارد حرکات زندگی خود کنیم. واکنشی که اکثر افراد درباره چنین طرز فکر هایی دارند این است که میگویند ” اوه عالیه پس من مثبت اندیشم” ولی هیچ حرکتی دال بر مثبت اندیشی اشان نمیکنند و نتیجه ای دریافت نمیکنند که این باعث نا امیدی اشان میشود. چنین جملاتی به دلیل چنین واکنش هایی ارزش خود را از دست میدهند.

ما در اینجا شما را با روش هایی آشنا می کنیم که با آن ها مثبت اندیشی را در عمل وارد زندگیتان کنید و امید خود را حفظ کنید.

۱-صبح خود را خوب آغاز کنید

منظور از یک آغاز خوب این نیست که با لبخند از رختخواب خود بلند شوید و با بیدار شدن شما پرنده ها شروع به آواز خواندن کنند! تنها کافی است که صبحانه خوب بخورید، موسیقی مورد علاقه اتان را پخش کنید، به یک شخص صبح بخیر بگویید و… در کل کارهایی انجام دهید ک باعث آرامش خوشحایتان میشوندیا به صورت کلی تر به اهدافتان فکر کنید و فعالیت هایی که باید انجام دهید را در ذهنتان دسته بندی کنید تا در طول روز دچار سر در گمی نشوید.

۲- مثبت اندیشی را به خود یادآوری کنید

مسلما برای هر کسی سخت است که در طول یک روز یا یک هفته طرز فکر خود را تغییر دهد. برای اینکه در مسیر ایجاد مثبت اندیشی به خود کمک کنید میتوانید در محلی که بیش ترین مراجعه را به آن دارید جملات مثبت بنویسید تا با دیدن مداوم آن جملات ذهن شما با آن ها همسو شود. برای مثال میتوانید روی میز مطالعه، میز کار یا آینه اتان جمله مثل ” من میتونم تو … موفق بشم” را بنویسید. یا از تصویر زمینه تلفن همراه یا لپ تاپتان استفاده کتید.

مثبت اندیشی

۳- خودتان را دوست داشته باشید

بهترین راه برای ایجاد مثبت اندیشی این است که خودمان را دوست داشته باشیم. هنگامی که خودمان را دوست داشته باشیم و بتوانیم به خودمان اعتماد کنیم به راحتی میتوانیم دیدمان را نسبت به زندگی تغییر دهیم زیرا به جای تکیه بر افراد مختلف به توانایی های خود تکیه می کنیم و برای انجام یک فعالیت ریسک پذیری کافی را خواهیم داشت و فرصت های بیش تری برای خود ایجاد می کنیم. برای اینکه بتوانید علاقه بیش تری نسبت به نفستان در خود ایجاد کنید لیستی از ویژگی های خوبتان تهیه کنید و آن را در کنار خود داشته باشید و همیشه سعی کنید این لیست را گسترش دهید. زیاد به خودتان سخت نگیری لازم نیست ویژگی ها شدیدا خاص باشند. برای مثال اینکه شما در خیابان آشغال نمی ریزید خود یک ویژگی مثبت و ارزشمند است.

مطالب مرتبط:

پایان نامه مقایسه ابعاد مختلف عملکرد خانواده (حل مشکل-ارتباط-نقش ها-واکنش های عاطفی-مشکلات عاطفی-کنترل رفتار-عملکرد کلی) نوجوانان بزهکار و غیر بزهکار

رابطه بین خودپندارنده و آرایش در دختران

بررسی رابطه ی شادکامی و سلامت روانی در بین دانشجویان

بررسی عوامل موثر بر گسترش روحیه خدمتگذاری در جامعه

بررسی رابطه بین باورهای فراشناخت با رضایت از زندگی

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*