ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

عجیب ترین حیوانات خانگی : ایگوآنا

ایگوآنا
عجیب ترین حیوانات خانگی : ایگوآنا 5.00/5 (100.00%) 1 vote

نگهداری حیوان خانگی چیز عجیبی نیست و بسیاری از افراد در سراسر دنیا حداقل یک حیوان خانگی برای خود دارند. همین موضوع سبب شده تا در کشورهای خارجی شاهد مراکز درمانی و سرویس‌دهندگان متفاوت در حوزه سلامت حیوانات باشیم. در ایران نرخ نگهداری حیوانات خانگی به مراتب کمتر است، اما همچنان افراد زیادی آن‌ها را در منازل خود نگهداری می‌کنند. با شنیدن نام حیوان خانگی نخستین چیزی که به نظر می‌رسد یکی از نژادهای سگ است، در حالی که سگ تنها حیوان خانگی نیست که افراد در منازل خود نگه می‌دارند. برخی افراد ترجیح می‌دهند به سراغ حیواناتی دیگر رفته و به عنوان مثال یک ایگوآنا را در منزل پرورش دهند.

ایگوآنا حیوانی بسیار آرام است

ممکن است با دیدن ایگوآنا به وحشت بیفتید، اما واقعیت ورای آن چیزی است که به نظر می‌‌رسد. این مینی اژدها که شباهت زیادی به تصاویر دیده شده از حیوانات تخیلی غول‌آسا دارد، برخلاف ظاهرش حیوانی بسیار آرام بوده و عمده غذای آن کرم و انواع گیاهان است. ایگوآنا به نوعی از خانواده مارمولک است که عمده زیستگاه آن نواحی استوایی مرکزی و جنوبی قاره آمریکا و حوزه دریای کاراییب بوده و شامل چند گونه است.

ایگوآنا

ایگوآنای سبز و نارنجی اغلب در منازل و به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شوند، اما ایگوانای آنتیل کوچک در خطر انقراض قرار دارد. هر دو گونه ایگوآنا سبز و آنتیل کوچک دارای غبغب بوده و همچنین ردیفی از خار روی پشت خود دارند. این خام بر روی قسمت‌هایی از دم نیز دیده می‌شود. اگر مدتی است به دنبال نگهداری یک حیوان خانگی متفاوت هستید، این خزنده می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. قیمت یک ایگوآنا سالم معمولا بین یک تا دو میلیون تومان بوده و باید آن را در یک آکواریوم مخصوص نگهداری کنید. این حیوان عاشق گرماست، پس آن را در فصل تابستان زیر کولر گازی رها نکنید!

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*