ads

خرداد ۳, ۱۳۹۷

مار پیتون را بیشتر بشناسید / بزرگترین مار دنیا

مار پیتون
Rate this post

پایتون‌ یا همان پیتون نام گروهی از مارها است که با وجود داشتن اندازه‌ای بسیار بزرگ و وحشتناک بدون سم هستند و طعمه‌های خود را با پیچیدن به دور آن‌ها و فشار دادن از پا در می‌آورند. به طور متوسط یک مار پیتون حدود ۵ متر قد دارد، اما نمونه‌های زیادی در طبیعت مشاهده شده‌اند که قد آن‌ها بسیار بیشتر از این بوده است. تا به امروز حدود بیست و شش نوع مار پیتون در طبیعت مشاهده شده است. بزرگی این گونه بیش از قد، مربوط به قطر بدن آن می‌شود که بسیار بسیار زیاد است.

مار پیتون و خطر آن برای انسان

مار پیتون معمولا مهاجم است و سمی نبودن آن به معنی آرام و بی آزار بودن حیوان نیست. در طول تاریخ مکتوب، گزارشات موثقی مربوط به خورده شدن کودکان و حتی افراد بزرگسال توسط مار پیتون بزرگ ارائه شده‌اند. آن‌ها بعد از به دام انداختن یک طعمه به دور آن می‌پیچند و با بدن تنومند خود به حدی آن را فشار می‌دهند که در مدت زمانی کوتاه خفه شده و اسکلت بدن آن کاملا خرد می‌شود.

مار پیتون

مار پیتون با وجود سمی نبودن می‌تواند بیش از آنچه تصور می‌کنید خطرناک باشد. به عنوان مثال پلیس اندونزی مدتی قبل و در سال ۲۰۱۷ میلادی، گزارشی مبنی بر ناپدید شدن یک مرد دریافت کرد. جسد این مرد کمی بعدتر در داخل بدن یک مار پیتون عظیم‌الجثه پیدا شد. این گونه مار به دلیل داشتن بدنی بسیار بزرگی و کشسان و قدرت بدنی بالا برای خرد کردن استخوان‌های هر موجود زنده، حتی می‌تواند یک بوفالو را طعمه خود قرار دهد و آن را به عنوان غذا نوش جان کند.

مار پیتون

با توجه به دور بودن محل زندگی این گونه از مناطق مسکونی عادی، انسان‌های بسیار زیادی به دست آن زخمی و یا کشته نشده‌اند، اما با نزدیک شدن به محل زندگی آن‌ها این خطر وجود دارد. در صورت رفتن به محیط‌های طبیعی و تصمیم برای خوابیدن در آنجا، حتما از قبل در مورد زیستگاه حیوانات آن تحقیق کنید.

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*