ads

اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷

مسابقه ی شترسواری در امارات

شتر
مسابقه ی شترسواری در امارات 5.00/5 (100.00%) 1 vote

۱ ساعت و ۸ دقیقه : این زمانی است که طول کشید تا سالم الحمدی در ماراتن شترسواری امارات در روز ملی ماراتن شتر ، ۶ مایل ( ۱۰ کیلومتر ) را طی کند . به گزارش CNN مسابقه ی شترسواری در امارات هر ساله برگزار می شود و مخاطبان زیادی را در سطح ابوظبی جذب می کند . سنت برگزاری این مسابقه به قرن ۷ هجری بر میگردد و قدیمی ترین ورزش در امارات متحده شناخته می شود .

 

ماراتن شترها در دوبی

 

بنا به باور عمومی عرب های خاورمیانه ، شترها بهترین دوست نوع بشر اند . قرن ها مردم این منطقه به محصولات تولیدی شتر مثل شیر تکیه داشته و برای سفر از شترها برای حمل اثاثیه در قالب کاروان ها استفاده می کرده اند چون فقط شترها به زندگی در نواحی بیابانی مقاوم اند .

از طرفی اما ، سرعت نسبتا بالای شترها در مسابقه ی شترسواری ماراتن ، ( حدود ۳۰ کیلومتر بر ساعت ) آن را با ریسک ها و خطراتی هم همراه کرده است . مثلا خود سالم الحمدی در حین مسابقه یک بار به زمین خورد . او ۲۳ سال دارد و می گوید که از ۸ سالگی شترسواری می کند . او که سال پیش به مقام سوم رسیده بود می گوید : “شترسواری به من عشق می دهد و تا زمانی که بتوانم به این کار ادامه می دهم . ” شتری که الحمدی برای او در این مسابقه دوید ، همان شتر ماده ای است که سال پیش هم با آن در مسابقه شرکت کرده بود . او می گوید : ” ارتباط خوب با شتر در این مسابقه خیلی مهم است . من تلاش کردم که در کیلومترهای ابتدایی او را خسته نکنم . من مهارت ها و توان او را می شناسم و با او دوست هستم . “

 

عرب شتری

 

اما چیز عجیبی که در این مسابقه به چشم می خورد ، مسابقه های دیگری بودند که در حاشیه ی این مسابقه برگزار می شدند . ربات هایی طراحی شده اند که بر روی شترها سوار شده و شتر را هدایت می کنند ! ادغام تکنولوژی و سنت چیزی عجیب را رقم زده ! گروهی از افراد دیده می شدند که با ریموت هایی از دور ربات ها را کنترل می کردند و  شترها با هدایت ربات ها مسابقه ی ۴*۴ می دادند !

جوایز این مسابقات هم به نسبت گذشته بسیار چشمگیرتر شده ! در گذشته بازیکنان برای جوایز ساده ای مثل یک کلاه یا یک مشت خرما رقابت می کردند ، اما امروزه جوایز این مسابقات میلیون درهمی شده ! جایزه ی نفر اول امسال یک خودروی آخرین مدل و نفرات دوم و سوم که برندگان مسابقه با ربات ها هستند به ترتیب ۷۰۰۰۰ درهم و ۳۰۰۰۰ درهم است .

سایر مطالب در گوپاس :

رزماری ، راز طول عمر

حقایقی از زندگی لئوناردو داوینچی که نمی دانستید !

بهره ی هوشی بیشتر = دوستان کمتر

happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*