ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

مصرف روزانه آسپرین سبب جلوگیری از سرطان دستگاه گوارش می‌شود

آسپرین
Rate this post

اسیدسیلسیک یونایتد که اغلب مردم آم را با نام تجاریش یعنی آسپیرین می شناسند، یک ترکیب آروماتیک محسوب می‌شود. در حالت طبیعی آسپرین را می‌توان در پوست درخت بید پیدا کرد. حال به گفته محققین، آن دسته از افرادی که در معرض خطر ابتلا به سرطان دستگاه گوارش قرار دارند می‌توانند با مصرف روزانه اسپرین ریسک ابتلا به این بیماری را به میزان بسیار زیادی کاهش دهند.

فواید آسپرین

بر اساس یک مطالعه که در آن ۶ هزار نفر حضور داشتند، افرادی که به صورت مرتب و روزانه آسپرین دریافت می‌کنند، ریسک ابتلا به سرطان دستگاه گوارش در آن‌ها به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. به عبارت دیگر آن دسته از بیمارانی که به صورت روزانه آسپرین دریافت می‌کنند، تا حدود ۴۷ درصد با کاهش ابتلا به سرطان های کبد و همچنین سرطان مری مواجه می‌شوند.

البته این تنها فواید آسپرین نیست! با مصرف این داروها، سرطان معده تا سی و هشت درصد، سرطان لوزالمعده یا پانکراس تا سی و چهار درصد و سرطان روده بزرگ تا بیست و چهار در آن‌ها کاهش یافت که نشان می‌دهد مصرف این دارو به شدت تاثیرگذار است. اهمیت دستاوردهای این مطالعه به خاطر این است که سرطان سیستم گوارش سالیانه موجب مرگ های متعددی در جهان می شود. سرطان های کلورکتال، معده و لوزالمعده جز پنج سرطان کشنده اول در دنیا هستند، پس پیدا کردن راهی برای ابتلا به آن‌ها آن هم با مصرف یک داروی ساده بسیار مفید است.

 

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*