ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

مغز انسان مجهز به سیستم مسیر یاب (GPS) سه‌بعدی

مغز انسان مجهز به سیستم مسیر یاب (GPS) سه‌بعدی
Rate this post

طی پژوهشی محققان موسسه وایزمان دریافتند که مغز انسان به احتمال زیاد دارای یک سیستم موقعیت یاب(GPS) سه بعدی است که فرد را قادر می سازد تا با استفاده از این موقعیت یاب سه بعدی در مکانهای پیچیده به مسیر موردنظرش دست یابد.

این تحقیق که بر روی خفاش ها صورت یافته حاکی از آن است که مغز خفاش دارای سلولهایی موسوم به «محل و شبکه» بوده که این سلولها نقش مسیریابی را در مغز این پستاندار ایفا می کنند و خفاش در حرکت های مستقیم و حتی وارونه خود برای جهت گیری های افقی و عمودی از این سلولها بهره می گیرد.

محققان با بررسی این گونه ی حیوانی درباره نحوه جهت گیری پستانداران در محیط های پیچیده به درک روشنی رسیده اند و بر این باورند که شناسایی و یافتن موقعیت در محیط های پیچیده به وسیله سلول های عصبی ویژه ای که در مغز قرار دارد امکان پذیر شده و این سلولهای ویژه به شکل سه بعدی کار مسیریابی را انجام می دهند.

سرپرست این تیم تحقیقاتی عقیده دارد که مغز انسان همانند سایر پستانداران دارای چنین سیستم مسیریابی است که در حال حاضر عملکرد آن تشخیص و شناسایی نشده است و در صورت پی بردن به عملکرد این قسمت از مغز، مقابله و درمان سرگیجه را امکان پذیر می سازد.

 

دوستان عزیز می توانید برای مطالعه و دانلود مقالات و پروژه هایی با موضوع مسیریابی و GPS از این لینک ها استفاده نمایید:

gps و کاربردهای آن
happy wheels game

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.

*