ads

خرداد ۵, ۱۳۹۷

مناسب ترین گوشی هوشمند برای دانشجویان کدام است؟

Worlds-first-floating-smartphone-4
مناسب ترین گوشی هوشمند برای دانشجویان کدام است؟ 5.00/5 (100.00%) 1 vote

کارخانه های زیادی اقدام به ساخت گوشی هوشمند می کنند و محصولات هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند. صدها مدل گوشی اندروید و iOS در بازار وجود دارند و هر کاربر باید بسته به نیاز خود بین آن ها دست به انتخاب بزند. هر قشر به ویزگی ها و امکانات منحصربفردی نیاز دارد. در این بین، مهمترین قابلیت ها برای دانشجویان چیست و حین خرید گوشی باید چه نکته ای را مد نظر قرار دهند؟

teen-smartphone-inline-1l

 

صفحه نمایش بزرگ

از خیلی سال قبلتر شاهد الکترونیکی شدن جزوات و تبدیل آن ها به فایل های پی دی اف هستیم. دانشجویان به جای دست و پنجه نرم کردن با کوله باری از کاغذ و کتب، تمامی آن ها را در یک فلش مموری ریخته و با خود جابجا می کنند و در لپتاپ، کامپیوتر و گوشی هوشمند خود آن ها را مرور می کنند. استفاده از گوشی هوشمند برای مرور جزوات پی دی اف بهترین گزینه است، زیرا استفاده از لپتاپ در همه جا ممکن نیست و کامپیوتر را نیز تنها می توان در منزل استفاده کرد. خواندن پی دی اف آن هم برای مدت زمانی طولانی و مخصوصا در طولانی مدت در یک صفحه نمایش کوچک بسیار آزار دهنده است، به همین دلیل داشتن یک صفحه نمایش بزرگ کمک بزرگی به دانشجویان است.

Kindle-PDF2

بر خلاف فایل های پی دی اف، عادت دیگری نیز وجود دارد که در مقایسه با آن بسیار جدید محسوب می شود. دانشجویان چند سالی است بنابر یک عادت جدید، از روی جزوات آماده و یا جزوات دیگر دوستان و دانشجویان عکس گرفته و آن ها را آرشیو می کنند. این کار چندین مزیت دارد. به عنوان نمونه می توان تقسیم کار کرد، یعنی هر دانشجو یک جلسه نوشتن جزوه را بر عهده بگیرد و در هر سری این جزوات را با بقیه به اشتراک بگذارد. تمامی دانشجویان این عکس ها را در گوشی خود ارشیو می کنند. واضح است خواندن این جزوات در یک صفحه نمایش کوچک ازار دهنده است و چشم را ضعیف می کند. پس بهترین گزینه، خرید یک گوشی هوشمند با صفحه نمایشی بزرگ است.

 

باتری بزرگ

پریز برق اغلب کلاس ها خراب است و یا همان تعداد سالم نیز از قبل توسط یک دانشجو اشغال شده و چندین نفر پشت سر او برای استفاده از پریز صف بسته اند!!! دانشجویی که در یک روز از صبح تا شب کلاس دارد، بدون شک از نیمه های روز به بعد را باید با گوشی خاموش سپری کند، چون گوشی به دلیل نداشتن باتری کافی خاموش شده است. بهتر است در زمان خرید حتما داشتن باتری با ظرفیت بالا را به عنوان یک اولویت مهم در نظر بگیرید.

۵۷۳a895dc71668131574ac8311a83082-e1422397371249-1940x1091

 

بقیه فاکتورها

دانشجویان معمولا به باز کردن همزمان چندین برنامه نیاز پیدا می کنند، پس باید حافظه رم گوشی آن ها بالا باشد. مقداری پیشنهادی دو گیگابایت است. از طرفی فایل های ذخیره شده توسط یک دانشجو معمولا حجم زیادی ندارد، پس به حافظه داخلی بالا نیازی نیست. داشتن یک دوربین در حد معمولی تنها برای گرفتن عکس از جزوات دیگران نیز کفایت می کند و نیازی به رزولوشن بالا نیست.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*