ads

خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

مکمل غذایی باید توسط چه افرادی مصرف شود؟

مکمل غذایی
مکمل غذایی باید توسط چه افرادی مصرف شود؟ 5.00/5 (100.00%) 1 vote

نیاز انسان‌ به انواع مواد آلی و غذایی و کمک به ارتقای سلامت افراد اصلی‌ترین دلیل استفاده از مکمل‌های غذایی هستند. برخی افراد اشتهای بسیار کمی دارند و زیاد غذا نمی‌خورند، به همین دلیل باید هر طور شده مواد مورد نیاز بدنشان را به آن برسانند. استفاده از مکمل‌های غذایی بهترین راه پیش رو است. برخی افراد دیگر قادر به مصرف برخی غذاها نیستند، اما در آن غذاها موادی وجود دارند که برای بدن لازم و ضروری است. در اینجا نیز نیاز به مصرف مکمل‌های غذایی مشخص می‌‌شود.

چرا باید مکمل غذایی مصرف کنیم؟

یک مطالعه در سال ۸۶ در ایران نشان داد بیش از ۴۰ درصد از داروهای قاچاق، مربوط به مكمل‌‌های غذایی هستند. بیشتر این مکمل‌ها، مصرفشان از نظر پزشكی ضرورتی ندارد. با این حال نیاز به استفاده از مکمل در مناطق محروم که افراد در آنجا از سو تغذیه رنج می‌برند بسیار اهمیت دارد.

مکمل غذایی

نکته اینجاست که مکمل، همانطور که از نام آن پیداست، کامل‌کننده است و مصرف آن به تنهایی وقتی تغذیه درست نباشد، کمک زیادی نمی‌کند. به همین دلیل اگر تغذیه یک فرد مناسب باشد، بیشترین سود را از مکمل‌ها‌ خواهد برد. یکی دیگر از دلایل استفاده از این مکمل‌ها غنی بودن آن‌هاست. به عنوان نمونه یک فرد نمی‌توان هر روز چند ماهی میل کند، اما با مصرف پروتئین در قالب مکمل، پروتئین مورد نیاز را به بدنش خواهد رساند.

مصرف مكمل‌ غذایی در سنین بالا نیز اهمیت زیادی پیدا می‌کند. با این حال برخی جوانان به صورت بی‌رویه از آن‌ها استفاده می‌کنند، بدون اینکه بدنشان واقعا به برخی مکمل‌‌ها نیاز داشته باشد. مکمل غذایی در زمانی به فرد کمک می‌کند که مواد غذایی قادر نباشند نیاز سلول‌های بدن به ویتامین‌ها را تامین کنند. بدن انسان در شرایط خاص و یا در زمان ابتلا به برخی بیماری‌ها به این مشکلات برخورد می‌کند، اما همیشه این نیاز وجود ندارد. پس بهتر است پیش از هر گونه اقدام، با پزشک خود مشورت کنید.

happy wheels game

ارسال یک دیدگاه.

*